Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Pasidalykite žiniomis apie kino istoriją Pasvalio krašte

Naujienos

Originalios idėjos parodoje „Daiktai atgyja iš naujo“

laikrodisAr žinote, kad Vakarų Europoje išmetamų plastikinių pakuočių kiekis kasmet padidėja 4% ? Kad per dieną Didžiojoje Britanijoje į šiukšlynus patenka apie 15 milijonų plastikinių butelių? Turint omenyje, kad plastikas natūraliai nesuyra dar 500 metų, suprantamas gamtosaugininkų rūpestis dėl atliekų perdirbimo ir antrinio jų panaudojimo. Žaismingai į pakuočių ir vienkartinių daiktų antrinio panaudojimo problemą pažvelgė Pasvalio „Lėvens“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir jų fizikos mokytoja Ligita Rožėnienė, surengę Pasvalio miesto bibliotekoje parodą „Daiktai atgyja iš naujo“.

Parodoje „Daiktai atgyja iš naujo“ lankytojai pamatys antram gyvenimui prikeltus plastikinius butelius arba  liaudiškai tariant „pūsles“, skardines, plastiko maišelius, vienkartinius indus, nebenaudojamas įrašų laikmenas. Šios gerokai pakyrėjusios kasdienio vartojimo atliekos vaikų išradingumo dėka yra virtusios lempų gaubtais, pieštukinėmis, žvakidėmis, suvenyrais, žaislais. Parodoje yra netgi originaliai apipavidalintas laikrodis, kuriam sukurti panaudota sena vinilinė plokštelė.

Mokytoja Ligita Rožėnienė sakė, kad jau kurį laiką domisi vienkartinių daiktų, ypač plastikinių maišelių, antrinio panaudojimo idėjomis. Jos paraginti mokiniai jau pernai gamino įvairius daiktus iš buitinių atliekų. Šiemet mokytojos idėja užsikrėtė dar daugiau vaikų, sulaukta dar daugiau originalių darbų. Vaikų darbų paroda buvo surengta mokyklos skaitykloje, o dabar atkeliavo į miesto biblioteką, kad ją galėtų pamatyti miestiečiai.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

 

Nuotraukos