Naujiena

Surinkite naujausią gruodžio mėnesio dėlionę „Gruodis. Rekomendacija“!

2020 12 16

SURINKITE 15 dalių dėlionę „Gruodis. Rekomendacija“. Sužinokite, kokią knygą rekomeduojame Jums perskaityti paskutinį šių metų mėnesį.

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=32ba920125eb

REKOMENDUOJAME JUMS Antonio Doerio (Anthony Doerr) romaną „Malonės sniegas“ (vertė Zina Marienė; Vilnius : Alma littera, 2020) – Australijoje dešimtmečio romanu ir būsima Australijos literatūros klasika pripažintą knygą.

Apie autorių:

Rašytojas Anthony Doerris (Antonis Doeris) lietuvių skaitytojams jau pažįstamas – mūsų šalyje išleistas  prestižine Pulitzerio premija apdovanotas jo romanas „Neregimoji šviesa“ (vertė Z. Marienė) ir apsakymų rinkinys „Kriauklių rinkėjas“ (vertė N. R. Chijenienė).  Rašytojas vertinamas už gebėjimą subtiliai atskleisti žmogaus prigimties sudėtingumą ir sukurti ypatingą užburiančią atmosferą, taip pat už poetišką detalumą ir ypatingą kalbos grožį.

Hidrologas Deividas Vinkleris gyvena Aliaskoje. Nuo mažumės pakerėtas sniego, kartais jis sapnuoja pranašiškus sapnus. Sykį susapnavęs, jog per potvynį neįstengia išgelbėti dukrytės Greisės, apimtas panikos pabėga kuo toliau, kad tik pakeistų ateitį ir perrašytų lemtį. Kamuojamas kaltės ir nežinios, vienoje Karibų jūros saloje praleidžia dvidešimt penkerius metus. Bet kadaise Deividą išgelbėjusi šeima įtikina, kad jis turi grįžti į tėvynę ieškoti savųjų. 

Daugiau apie knygą: 

A. Doerrio knyga „Malonės sniegas“ – vienas ryškiausių pirmojo dešimtmečio romano debiutų. Ji sklidina ilgesio ir liūdesio, bet sykiu – gailestingumo šviesos ir atjautos žmogaus netobulumui. Ji kalba apie meilę, atleidimą ir gerumą, apie mažyčius kasdienius stebuklus, keičiančius mūsų gyvenimą, taip pat apie kuklią žmogaus, kaip biologinės rūšies, vietą didingame ir stulbinančiame gamtos pasaulyje.

Užsisakykite knygą galite mūsų bibliotekos kataloge.

Lietuvos leidėjų asociacija pristato literatūrinį projektą „PASAULIO PUSLAPIAI“, kuriuo skatinama knygų lentynose ieškoti įdomiausios verstinės literatūros. Gruodžio mėnesį atkreipiamas dėmesys į anglakalbių šalių literatūrą.

Akcija „Gruodis – anglakalbių šalių literatūros mėnuo“

Parengė vyr. bibliografė A. Balčiūnienė.