Naujausios knygos

Tūkstantį kartų ačiū. A. J. Jacobs

2021 12 27

„The New York Times“ bestselerių autorius A.J. Jacobs nusprendė padėkoti visiems žmonėms, kurie prisideda prie to, kad ant mūsų stalo ryte garuotų kvapnios kavos puodelis. Knyga „Tūkstantį kartų Ačiū: dėkingumo kelionė po kavos pasaulį“ atsirado po daugybės kavos kelio tyrimų bei įvairių pažinčių. Ši istorija tapo ne tik vieša padėka – autorius atrado stebuklingas dėkingumo galias ir skaitytojams pasakoja, kokią naudą gyvenime gali atnešti žodelis „ačiū“.

Pradėjęs dėkingumo kelionę A.J. Jacobs pamatė, kad dėl mūsų kavos puodelio dirba šimtai žmonių, kuriuos mes paprastai laikome savaime suprantamais ir net pamirštame. Dėkingi turime būti ūkininkams, chemikams, menininkams, prezidentams, vilkikų vairuotojams, mechanikams, biologams, piemenims, kalnakasiams, pardavėjams, reklamos agentūrų darbuotojams.

Pradėjęs visiems šiems žmonėms dėkoti tiesiogiai – akis į akį – autorius atrado gydančią dėkingumo galią. Teigiama, kad šis jausmas pagerina empatiją, stiprina užuojautą, teigiamai veikia kūną, padeda kovoti su depresija ir kitomis psichologinėmis ligomis. Autorius išminties sėmėsi iš Minesotos kalnakasių, kurie kasa rūdą kavos skrudintuvuose naudojamam plienui, taip pat Kolumbijos ūkininkų, prekybos centrų darbuotojų, bei kitų sutiktų žmonių.

Knygoje „Tūkstantį kartų Ačiū: dėkingumo kelionė po kavos pasaulį“ rašytojas kviečia gyvenime dažniau atkreipti dėmesį į teigiamus dalykus. Jis teigia, kad visuomenė labiau linkusi vadovautis „trūkumo“ filosofija ir pamiršti kiek daug mes iš tiesų turime už ką dėkoti. Knyga atskleidžia kokią gausybę dalykų mes laikome savaime suprantamais ir primena, kaip dėkingumas gali pagerinti gyvenimą. Tai šilta, jauki knyga apie tarpusavio ryšius, draugystę ir netikėtus atradimus.

A.J. Jacobs yra „The New York Times“ bestselerių autorius. Jo knygos dažniausiai prasideda nuo įdomių eksperimentų. Pavyzdžiui, rašytojas buvo pasišovęs perskaityti visą enciklopediją „Britanika“ siekdamas tapti protingiausiu žmogumi. Iš to gimė knyga „The Know-It-All“. Kitas eksperimentas – autorius metus laikėsi visų Biblijos taisyklių ir vėliau parašė knygą „The Year of Living Biblically“.

A.J. Jacobs dirba žurnalo „Esquire“ redaktoriumi, rašo straipsnius į leidinius „The New York Times“, „Entertainment Weekly“, „New York“.