Naujausios knygos

Švyturiai. Linas Dungveckis

2021 12 27

„Švyturiai. Lyderystė kiekvienam: vadovui, komandai, organizacijai“ – Lino Dungveckio knyga, kurią jis skiria tiek pradedantiesiems vadovams, tiek pažengusiems lyderiams, tiek jau užtikrintiems vadovavo profesionalams.

Knyga „Švyturiai. Lyderystė kiekvienam: vadovui, komandai, organizacijai“ suskirstyta į keturias dalis. Pirmoji – „Pripažintas vadovas per septynias savaites“ – skirta dar tik žengiantiems pirmuosius savo žingsnius.

Antra dalis „Iniciatyvi komanda per šešis mėnesius“ – jau pažengusiems vadovams, kurie siekia suburti sklandžiai veikiančią komandą. Trečia knygos dalis „Patraukli organizacija per trejus metus“ pravers patyrusiems profesionalams, kurie nori savo įmonėje kurti lyderius auginančią aplinką bei įsitraukiančią komandą.

Tris programas apjungia ketvirtoji knygos dalis – „Lyderystės švyturys“.

Knygos įžangoje autorius Linas Dungveckis dalinasi asmenine patirtimi, kad lyderystės teko mokytis ne iš knygų, o praktikoje – iš kariuomenės vadų. Autorius perėjo tiek sovietinio stiliaus mokyklą, tiek paremtą švediška patirtimi ir galėjo praktiškai palyginti rezultatus. Pradėjęs nuodugniau domėtis lyderyste Linas Dungveckis pasigedo knygų su tiksliais patarimais, ką vadovas turėtų daryti nuo pat pirmosios savo darbo dienos. Kokio plano laikytis, jei nori tapti geru lyderiu ir suformuoti darnią komandą?

Linas Dungveckis tiki, kad jo knyga „Švyturiai. Lyderystė kiekvienam: vadovui, komandai, organizacijai“ yra universalus receptas, tinkamas įvairaus pasirengimo vadovams. Leidinio pagrindas sudarytas iš trijų sudedamųjų dalių. Pirmoji – mūšių ir karų patirties suformuota Jungtinės Karalystės kariuomenės vadovavimo filosofija „Serve to Lead“. Antroji – vadovavimas remiantis pasitikėjimu arba vokiška sistema „Auftragstaktik“. Trečioji – suomių gilioji lyderystė „Deep Lead“. Moksliniais tyrimais paremtos teorijos padeda tvirtus lyderystės pagrindus.

Linas Dungveckis – Lietuvos karo akademijos ir kitų organizacijų lektorius, lyderystės straipsnių autorius, ugdymo programos Deep Leadership diegimo Lietuvos kariuomenėje vadovas.