Naujausios knygos

Priešnuodis. Oliver Burkeman

2021 12 27

Kai kurie žmonės siūlo nuolat šypsotis ir vyti niūrias mintis šalin. Jie vengia bet kokių situacijų, kuriose tenka nusivilti. Jie visomis išgalėmis stengiasi išlikti pozityvūs ir to tikisi iš aplinkinių. Tačiau to kaina – netikras ir neišbaigtas gyvenimas, kuris dažnai nėra vien tik pakili nuotaika ir teigiamos emocijos. Oliver Burkeman knygoje „Priešnuodis: laimės receptas žmonėms, negalintiems pakęsti pozityvios mąstysenos“ teigia priešingai: šiandieno pasaulyje pozityvi mąstysena yra ne problemų sprendimas, o tikroji problema.

Mūsų civilizacija, rodos, padarytų bet ką, jei tik rastų užtikrintą būdą pasiekti laimę – dėl šio abstraktaus tikslo, daugelis sukasi lyg voverės rate, iš kurio niekaip negali ištrūkti, nes prieš akis mato Pažadėtojo Rojaus vaizdinį.

Laimės pasiekti nepadeda savipagalbos knygos. Be to, tiesa ra, kad labai mažai žmonių džiaugiasi civilizacijos sukurtais patogumais - tai nė kiek nepagerino mūsų kolektyvinės nuotaikos. Žmonės metų metus praleidžia kaupdami turtą, o paaiškėja, kad jis nebūtinai reiškia laimę. O kur dar šeima – tai, kas turėtų mus palaikyti, dažnai tampa dar vienu streso šaltiniu. Apie darbą apskritai nėra ką kalbėti…

Britų žurnalistas Oliver Burkeman klausia, ar išties laimės ieškome ten, kur reikia? O galbūt visos pastangos ją rasti iš tiesų yra bergždžios? Ar nuolat stendamiesi būti laimingi neįkaliname savęs nusivylimo ir nepasitenkinimo gniaužtuose?

Knygoje „Priešnuodis“ Oliver Burkeman kalbėsis su neįprasta kompanija – eksperimentinės psichologijos žinovais, budistais, terorizmo ekspertais, dvasiniais guru, verslo konsultantais ir filosofais. Visus juos vienija neįprastas požiūris į gyvenimą – jie siūlo spjauti į „pozityvią mąstyseną“ ir „neišsenkantį optimizmą“. Tai nėra pasaulio problemų sprendimo būdas ir išeitis – tai tik dar viena gili ir sudėtinga problema.

Jis siūlo išbandyti „negatyvųjį“ kelią laimės link – jame teks priimti viską, ko „pozityvieji“ vengia kiek įmanydami. Susidursite su pesimizmu, nesaugumu, netikrumu, nesėkmėmis – bet būtent tai ir yra tikrasis gyvenimas.