Naujausios knygos

Nepataisomas romantikas. Frank Tallis

2021 12 27

Rašytojo ir klinikinės psichologijos specialisto Frank Tallis knyga „Nepataisomas romantikas ir kiti pasakojimai apie beprotybę ir aistrą“ – tai tikros istorijos apie meilės poveikį. Intriguoja ir tai, kad šiose istorijose neįmanoma neatpažinti savęs.


Knygoje „Nepataisomas romantikas“ autorius pasakoja išskirtines savo pacientų istorijas. Nepaisant to, jog jose daug beprotybės, pamatysite, kad mes visi įsimylėję turime kažką bendro. Visi tuo metu atsiduriame ant beprotybės ribos.


Moteris, įsitikinusi, kad jos odontologas yra slapta ja susižavėjęs, priverčia jį išvykti iš šalies; vyras sugriauna savo gyvenimą, susitikdamas su daugiau nei trimis tūkstančiais prostitučių, nes jaučia neįveikiamą poreikį, kad jos jį įsimylėtų; nesveikas nuostabios moters pavydas sunaikina vyrą, kurį ji myli; našlę naktimis lanko jos mirusio vyro šmėkla...


Skaitydami šias jaudinančias ir nerimą keliančias liguistos meilės, aistros ir pavydo istorijas ne tik geriau pažįstame kitus ir save, bet dar ir nemažai sužinome apie psichiatrijos istoriją ir neuromokslų reikšmę sprendžiant tokius sutrikimus. Autorius aprašo psichologinius ir biologinius procesus, kurie nulemia prieraiškumą, aistrą, meilę. Kokios šių jausmų priežastys ir kokios gali būti pasekmės?


Elegantiška ir žmogiškos atjautos kupina knyga „Nepataisomas romantikas ir kiti pasakojimai apie beprotybę ir aistrą“ parodo, kaip lengva tapti šiek tiek pamišusiu iš meilės. F. Tallis atskleidžia, kad būtent meilė mus priverčia labai lengvai ir nemąstant peržengti anksčiau nusistatytas normalumo ribas.


Frank Tallis (g. 1958 m.) – neuromokslų ir klinikinės psichologijos specialistas, rašytojas. Yra parašęs daugiau nei 15 grožinių ir negrožinių knygų, daugiau nei 30 mokslinių darbų autorius. Anksčiau dėstė klinikinę psichologiją Londono Karaliaus koledžo Psichiatrijos ir neuromokslų institute.