Naujausios knygos

Mirtis – tai ne pabaiga. Nils Sakss, Jurgis Liepnieks

2021 12 27

Mirtis – tai pabaiga, o pabaiga nieko ypač nedomina. Visus domina rytojus, ateitis, gyvenimas. Gyvenimas tęsiasi, ir mirusieji jame nedalyvauja. Viskas paprasta, ir galbūt nereikia išradinėti jokios energijos ir galai žino dar kokios misterijos.

Bet ar tikrai?..

Įtakingos Šapirų šeimos bute Rygoje įvykdoma žmogžudystė – pro atvirą langą profesionalaus snaiperio paleista kulka atima gyvybę jaunai fortepijono mokytojai. Pulkininkas, tyrimui vadovaujantis policijos pareigūnas, neabejoja, kad ieškoti žudiko reikia kur nors netoliese. Tačiau logiškos nusikaltimo versijos viena po kitos veda į aklavietę.

Mažame Anglijos miestelyje kalbos terapeutės kabinete nuo karjerą sugriovusio skandalo slepiasi vaikų psichiatrė Sara Redstoun. Dabar didžiausias jos iššūkis – mokyti mažamečius taisyklingai ištarti „r“. Tačiau naujo paciento, nekalbančio berniuko iš disfunkcinės šeimos, akyse ji vėl išvysta tai, kas beveik sugriovė jos gyvenimą.

Kas sieja kuklios fortepijono mokytojos mirtį su britų logopedės skandalu? Kodėl nekalbantis vaikas vis prisimena tai, ko niekuomet nepatyrė? Ir kas bando tampyti nepalenkiamą pulkininką už nematomų virvučių? Tariamai buitinės žmogžudystės mįslė pamažu auga ir bręsta, į sceną žengia praeities vaiduokliai ir užsienio specialiosios tarnybos, mistiniai sutapimai veda į žmogaus pasąmonės labirintus.

Nilas Saksas ir Jurgis Liepniekas į neatrišamą mazgą pina skirtingas siužeto linijas, piešia itin spalvingą kontroversiško pagrindinio veikėjo paveikslą ir skaitytojui dovanoja tirštą, įtampos kupiną skaitymo malonumą. „Mirtis – tai ne pabaiga“ Latvijoje iškart tapo bestseleriu, pateko į perkamiausių metų knygų dešimtuką, o literatūros kritikai kūrinį įvardijo kaip „solidų, pasaulinio lygio kriminalinį trilerį“.

Nilas Saksas (Nils Sakss) studijavo Latvijos universitete, įgijo teologijos ir religijotyros bakalauro laipsnį, taip pat – Sankt Peterburgo (Rusija) valstybinėje teatro meno akademijoje. Yra kelių knygų ir publikacijų autorius. Jo apsakymų rinkinys „Rimti ketinimai“ nominuotas laikraščio „Diena“ Metų apdovanojimui kultūros srityje. Gyveno JAV, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose, dabar įsikūręs Latvijoje, Jūrmaloje. Dirba prie pagalbos programos paaugliams, turintiems priklausomybę nuo narkotikų.

Jurgis Liepniekas (Jurģis Liepnieks) Latvijos universitete studijavo filosofiją, senąją graikų ir lotynų kalbas. Yra dirbęs viešųjų ryšių konsultantu, kelių ministrų ir premjerų patarėju, rinkimų kampanijų vadovu. Daugelio laikraščio „Diena“, žurnalų „Klubas“, „Santa“, „Playboy“ ir kt. publikacijų autorius. Dirba akademinės literatūros leidykloje „Liepnieks & Ritups“. Ši knyga – jo literatūrinė premjera.