Naujausios knygos

Aš nekenčiu tavęs! Nepalik manęs. Jerold J. Kreisman, Hal Straus

2022 05 11

Šiame klasikiniame vadove „Aš nekenčiu tavęs! Nepalik manęs“ apie ribinį asmenybės sutrikimą pristatomi naujausi tyrimai, atskleidžiantys šio sutrikimo priežastis, ir specialistų patirtis, suteikianti vilties sėkmingai jį gydyti.

Asmenys, kuriems diagnozuotas ribinis asmenybės sutrikimas, patiria tokius kardinalius ir gąsdinančius nuotaikų svyravimus, kad jiems dažnai tenka baimintis dėl savo sveiko proto. Vieną akimirką jie patiria euforiją, o kitą neria į nevilties ir depresijos liūną. Šiuo metu vien JAV gyvena apie 19 mln. žmonių, kenčiančių nuo ribinio asmenybės sutrikimo. Visiems būdingi panašūs simptomai:

- manipuliavimas kitais asmenimis;

- nepatvarios tapatybės pojūtis;

- staigūs pykčio priepuoliai;

- perdėtai jautri reakcija į tikrą arba menamą atstūmimą;

- trumpi, audringi meilės romanai;

- stiprus tuštumos jausmas;

- valgymo sutrikimai, piktnaudžiavimas narkotikais ir kitokie savidestruktyvūs polinkiai;

- iracionali baimė būti paliktiems ir nesugebėjimas likti vieniems.

Medicinos mokslų dr. Jeroldas Kreismanas yra psichiatras ir vienas geriausiai ribinio asmenybės sutrikimo srityje nusimanančių ekspertų JAV. Reguliariai prisideda prie žurnalo Psychology Today veiklos ir privačiai konsultuoja Sent Luise, Misūryje.

Halas Strausas rašo apie sveikatą ir mediciną, yra išleidęs penkias knygas, paskelbęs daugybę straipsnių žurnaluose Men’s Health, Redbook ir Ladies Home Journal.