Naujausios knygos

Apie laiką ir vandenį. Andri Snær Magnason

2022 12 30

Žemės galingiausios jėgos apleido geologinį greitį ir dabar keičiasi žmogiškuoju greičiu. Pasikeitimai, kuriems anksčiau prireikdavo šimto tūkstančio metų, dabar įvyksta per šimtmetį. Toks greitis yra mitologinis, paliečiantis visą gyvenimą Žemėje ir viso mūsų mąstymo, pasirinkimo, gamybos ir tikėjimo pamatus. Jis paliečia visus, kuriuos mes pažįstame, ir visus, kuriuos mylime. Esame akistatoje su pokyčiais, kurie yra sudėtingesni nei visa tai, su kuo mūsų protas yra pratęs susidurti.

Islandų autoriaus knyga „Apie laiką ir vandenį“ – lyg kelionė – labai asmeniška ir kartu apimanti visą pasaulį. Tai neįtikėtinai jautrus pasakojimas, apipintas asmeninėmis, istorinėmis ir mitologinėmis istorijomis. Tai kvietimas geriau suprasti žmonių laiką ir mūsų įsipareigojimus vienas kitam visame pasaulyje. Ir kartu tai prašymas mums visiems gyventi harmonijoje su ateities kartomis.

Andri Snær Magnason kviečia pagalvoti apie laiką ir klimatą per keliones, mokslą, istoriją ir mitus. Apie laiką jis kalba pristatydamas savo senelius ir močiutes jų santykių su savimi ir savo vaikais kontekste, pasakodamos istorijas iš laikmečio, kuriame jie gimė, nurodydamas, kas pasikeitė ir kas vis dar liko, pabrėždamas, kas neturėjo pasikeisti ir vis dėlto pasikeitė.

Knygoje „Apie laiką ir vandenį“ autorius pateikia idėjas, interviu su Dalai Lama, apmąstymus ir sprendimus.

Andri Snær Magnason, talentingas pasakotojas, filmų kūrėjas ir ekologijos aktyvistas, – yra vienas iš labiausiai vertinamų Islandijos rašytojų. Jis gavo Islandijos literatūros premijas ir už grožinę, vaikų literatūrą, ir už negrožinę literatūrą, jo knygos yra išverstos į daugiau nei 30 kalbų.