Įvykis

Pirmosios „Draugotekos“ edukacijos

2023 03 17

Pirmosiose „Draugotekos“ edukacijoje kovo 15–16 d. dalyvavo Pasvalio „Svalios“ progimnazijos 5a mokiniai. Juos atlydėjo biologijos mokytoja-auklėtoja Lidija Augienė, bibliotekininkė Kristina Smailienė. Naująja bibliotekos edukacija taip pat susidomėjo ir Pasvalio „Lėvens“ pagrindingės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus 5–6 klasės moksleiviai su juos atlydėjusia mokytoja Rasa Vasiliauskiene.

Žaidimo edukatorė bibliotekininkė Lijana Markevičienė papasakojo moksleiviams, kas yra „Draugoteka“, koks yra žaidimo principas, kokie nuotykiai jų laukia atsisiuntus šio žaidimo programėlę.

Iš pradžių vyko trumpas dalyvių prisistatymas. Kiekvieno iš jų tariamus vardus lydėjo atkartojami judesiai – plojimai, šuoliukai, apsisukimai ir pritūpimai. Svečiai buvo supažindinti ir su edukatoriais: Dainiumi, Gintare, Laima, Rita, Lijana bei suskirstyti į tris komandas. 

Eukacijų metu pristatomi skirtingi žaidimo herojai.

Šįkart vaikams buvo pristatytas Jonas.

Jonas – nekalbus, rimtas, save apibūdina kaip „vienišą vilką“, tačiau yra nepaprastai pareigingas ir atsakingas paauglys. Jis keliasi 8 val. ryte, miegoti eina 10 val. ir visada padeda tėvams atlikdamas įvairius namų ruošos darbus. Jis rūpinasi jį supančiais žmonėmis, todėl susipažinę su juo galite jį palaikyti „vyresniuoju broliu“. Pagrindinė jo silpnybė – dažnas užkandžiavimas, todėl dažnai galite sutikti jį su užkandžiu rankose. Jis kovoja su vienatve ir į žaidimą įsitraukia todėl, kad nori socializuotis ir susirasti naujų draugų. Žaidime Jis tampa atviresnis, kai žaidėjas pradeda jį geriau pažinti.

Susipažinę su Jonu vaikai bandė suprasti kokių problemų veikėjas turi. Apie iš pirmo žvilgsnio nematomas Jono problemas ir jų priežastis pamąstė visi susirinkusieji. Norėdami rasti atsakymus ir patvirtinti spėliones apie personažo lūkesčius, vaikai gali viską sužinoti atsisiuntę programėlę ir pradėję žaisti žaidimą, skaitydami programėlėje nurodytą literatūrą apie panašias bėdas turinčius knygų veikėjus.

Antroji žaidimo veikėja – Luna.

Luna – tylenė, kuri nemėgsta daug šnekėti ir pasakoti apie save. Jei žaidime ją kalbinsite ir būsite draugiški, tikėtina, kad ji pamažu atsivers. Ji neteko tėčio, kai buvo 6 metų. Labai artima su savo mama ir vyresniuoju broliu. Ji nemoka reikšti savo jausmų, todėl jos dialogai yra trumpi. Ji bijo būti nuvilta ir įskaudinta, todėl, jei nuspręsite susidraugauti su ja, reikės šiek tiek kantrybės. Ji mėgsta skaityti apie nuotykius ir keliones, jai patinka įsivaizduoti, kad vieną dieną ji pati patirs visus knygose aprašytus nuotykius. Turi svajonių, bet neturi drąsos jų įgyvendinti. Jos mėgstamiausia knyga – „Mažasis princas“.

Antroji užduotis buvo surasti teigiamas Lunos savybes ir savybes, kurios iš teigiamų kartais gyvenimiškose situacijose virsta neigiamomis.

Kada tylenės Lunos savybės tampa žalingos moksleiviai įsijautę vardijo jiems pažįstamas ir ateityje dar lauksiančias situacijas.

Susipažinus su šiais veikėjais lankytojai žaidė žaidimą, kuriame kiekvienas anonimiškai turėjo parašyti po vieną mažą arba didelę problemą ir įmesti ją į pintinę. Klasės draugams ištraukus lapelį, turėjo siūlyti jos sprendimo būdus. Apsvarsčius visus išradingus sprendimo būdus, išspręstos problemos buvo kabinamos ant virvelės.

Ši užduotis suteikė galimybę pažvelgti į problemas, kurios nėra matomos bendraujant su klasiokais kiekvieną dieną, padėjo geriau suprasti save ir kitus, ir prisidėjo prie mokymosi užmegzti kokybiškus socialinius ryšius.

Šių smagių edukacijų metu laikas neprailgo. Kūrybos ir mokymų erdvėje netrūko šurmulio ir kūrybinių užduočių. Tikimės, kad šiandien prie „Draugotekos“ žaidimo prisijungs  šiandienos veikloje dalyvavę ir naudingai laiką praleidę jaunuoliai.

Į susipažinimą su Draugotekos herojais taip pat atvyko Pasvalio „Svalios“ progimnazijos 6 klasės mokiniai, su mokytoja Vilija Petrikonienė.

Jų laukė naujos užduotys, kiti veikėjų suvokimo darbai ir veiklos skatinančios jaunimo empatiją, socialinį sąmoningumą.

Ateinančias savaites bibliotekoje vyks ne viena „Draugotekos“ edukacija moksleivių žinioms gilinti siekiant mokyti vaikus skaitymo patirtis pritaikyti socialiniams santykiams su aplinka kurti, problemoms spręsti, dirbti komandoje ir skatinti kūrybinę saviraišką.

Siųskis programėlę į telefoną ar planšetę – žaisk – ateik į biblioteką ir skaityk.

Programėlė NEMOKAMA. ✨️ Atsisiųsti galite čia:

„Android“ sistemos įrenginiams https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Indeform.Draugoteka.

„Apple“ sistemos įrenginiams https://apps.apple.com/lt/app/draugoteka/id6444040077.

Kviečiame registruotis į „Draugotekos“ edukaciją. Tiksli data ir laikas derinami registracijos metu.

Registracija tel.: 8 603 51217; 8 659 06341.