Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2012 m. renginiai / Pirmasis protų kovų „Europrotai“ žaidimas

Bibliotekos lankytojams - naujausias Algimanto Puipos filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“

Nuo šiol pasvaliečiai galės kada panorėję peržiūrėti naujausią režisieriaus Algimanto Puipos filmą „Miegančių drugelių tvirtovė“. Spalio 12 d. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje viešėjo režisierius su pagrindinio vaidmens atlikėja Janina Lapinskaite ir dovanojo filmo įrašą bibliotekos lankytojams.

„Miegančių drugelių tvirtovė“ sukurta 2011 metais pagal to paties pavadinimo rašytojos Jurgos Ivanauskaitės romaną ir apdovanota „Sidabrinėmis gervėmis“ – tai aukščiausias Lietuvoje įvertinimas, teikiamas kino ir televizijos kūrėjams. „Sidabrinės gervės“ filmo kūrėjams įteiktos už geriausią režisūrą, geriausią aktoriaus vaidmenį ir už geriausią šių metų filmą.

„Kine daug filmų sukurta apie vyrus ir jų pasaulį, mažiau dėmesio skiriama moteriai ir jos vidiniams išgyvenimams. Tai viena iš priežasčių, dėl kurios nusprendžiau statyti filmą pagal Jurgos Ivanauskaitės romaną „Miegančių drugelių tvirtovė“, sakė pasvaliečiams Algimantas Puipa.

Rašant filmo scenarijų režisieriui talkino jo žmona Janina Lapinskaitė. Ji pataisydavo vyro užrašus, sakydama „Moteris taip niekada nepasielgtų“. Vėliau Janina Lapinskaitė filme sukūrė „Sidabrinę gervę“ jai pelniusį vaidmenį – turtingą brandaus amžiaus ponią Moniką, kuri nusivilia asmeniniu gyvenimu ir ima labdaringai globoti tris jaunas merginas, deportuotas iš Vokietijos už prostituciją.

Algimantas Puipa jau nebe pirmą kartą režisuoja rašytojos Jurgos Ivanauskaitės kūrybą. 2006 metais ekranuose pasirodė „Nuodėmės užkalbėjimas“, kurį režisierius sukūrė pagal skandalingąjį Jurgos Ivanauskaitės romaną „Ragana ir lietus“. Jurga Ivanauskaitė tuo metu jau sunkiai sirgo, bet filmą spėjo pamatyti ir liko juo patenkinta. Rašytoja mirė 2007 metais, nenujausdama, kad po kelių metų režisierius ims statyti antrą filmą pagal jos kūrybą. „Kuriant „Nuodėmės užkalbėjimą“ buvome smarkiai susiginčiję su Jurga ir aš supykęs galvojau niekada nebesiimti jos kūrybos. Rašytoja reikalavo pagrindinį vaidmenį skirti jos mėgiamai aktorei Rasai Samuolytei, o aš buvau numatęs kitą kandidatūrą,“ prisiminė Algimantas Puipa. Laimei, viskas susiklostė į gera – Rasa Samuolytė puikiai suvaidino, o režisierius vėliau savo nelemtą priesaką sulaužė.

Į susitikimą atėjusiems pasvaliečiams buvo parodytas dokumentinis filmas, kaip buvo kuriamas „Nuodėmės užkalbėjimas“. Dokumentiniuose kadruose užfiksuota ir pati rašytoja Jurga Ivanauskaitė, jos apsilankymas filmavimo aikštelėje ir komentarai apie filmo kūrimą.

Filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ pristatymas – pirmasis renginys iš ciklo „Knygos kino dienos Pasvalio krašte 2012“. Lapkritį pasvaliečiai bus kviečiami susitikti su meninių filmų „Vilko dantų karoliai“ ir „Riešutų duona“ kūrėjais. Renginius remia Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas. Maloniai kviečiame!

Nuotraukos