Pasakų valanda Karpių dvare

Rugsėjo 7 d., penktadienį, Joniškėlio Karpių dvaro kiemelyje karaliavo Pasaka.

Smagias istorijas susirinkusiems vaikams porino iš praeities atkeliavę senojo dvaro šeimininkai Karpiai, kuriuos suvaidino muziejininkė Vaida Garnytė ir mokytojas Viktoras Stanislovaitis, Pasakų bobutė, žinoma Joniškėlio gyventojams kaip šokių kolektyvo „Abrūsėlis“ vadovė Aldona Rapkevičienė, bei iš Panevėžio atidardėjęs lėlių teatras „Vežimas“. „Vežimo“ aktoriai Arminas Šimonis ir Vidas Kalibatas atsivežė ne tik lėlių, bet ir didžiulę skambančią Pasakų knygą, kurią vartydami mažiesiems žiūrovams pasekė pasaką apie tris lokius.

„Prisimenu, mano vaikystės laikais mūsų Narteikių kaime tik vienas ūkininkas turėjo radiją. Mes, vaikai, pas jį rinkdavomės pasiklausyti vakarais transliuojamų pasakų. Susirinkdavo ne tik maži, bet ir dideli“, sakė Pasakų bobutę vaidinusi Aldona Rapkevičienė. Pasakų valanda Karpių dvare žiūrovams buvo nemokama. Renginį organizavusi Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka juo siekė dar kartą priminti senas geras pasakas ir tradicinį pasakų sekimo būdą – per susiėjimą, pasibuvimą draugėje. Gaila, kad renginį kiek sugadino nesiliaujantis lietus, tačiau ir jis neįstengė išvaikyti visų žiūrovų, o jų buvo gausu: atėjo Joniškėlio gyventojų, atvažiavo vaikų iš Pasvalio ir Saločių seniūnijos.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka šiemet žada surengti daugiau renginių tema „Senolių pasakos, žaislai ir žaidimai“. Bibliotekos įgyvendinamą to paties pavadinimo projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Nuotraukos