Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2018 metų renginiai / Sausio 13-osios minėjimas Meškalaukio bibliotekoje

Kraštotyrinės spaudinių, fotografijų ir dokumentų parodos „Dešimt metų su Pasvalia“ pristatymas

IMG 20190424 13163412019 m. Pasvalio krašto kultūros paveldo elektroninė biblioteka „Pasvalia“ (http://www.pasvalia.lt/) mini 10-ies metų jubiliejinę sukaktį. Šiai prasmingai ir įsimintinai progai paminėti bibliotekos Krašto galerijoje atidaryta kraštotyrinė spaudinių, fotografijų ir dokumentų paroda „Dešimt metų su Pasvalia“. Per Lietuvos Nacionalinę bibliotekų savaitę „Ateik – sužinok ir išmok!“, balandžio 24 d., surengtas parodos „Dešimt metų su Pasvalia“ pristatymas.

Parodos pristatymo pradžią muzikiniais kūriniais papuošė Pasvalio kultūros centro Daujėnų skyriaus muzikantai: Modestas Samulėnas (klarnetas) ir Saulius Liukpetris (akordeonas). Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas pasveikino visus susirinkusius į parodos „Dešimt metų su Pasvalia“ pristatymą, pasidžiaugė, kad į e. biblioteką „Pasvalia“ įdėta tiek daug niekur kitur neskelbtų Pasvalio krašto kultūros paveldo objektų.

Renginio vedėja, Vartotojų aptarnavimo centro Suaugusiųjų ir vaikų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Lijana Markevičienė pristatė e. bibliotekos „Pasvalia“ vieną iš sumanytojų, iniciatorių, šviesios atminties bibliotekininkę, kraštotyrininkę Vitaliją Kazilionytę (1963–2016), perskaitė keletą jos minčių ir pamąstymų apie gimtąjį kraštą. Renginyje kalbėta apie e. bibliotekos „Pasvalia“ atsiradimą, vykdytus projektus, svarbą visam Pasvalio kraštui.

Parodos pristatymą tęsė bibliotekos direktorė, viena iš „Pasvalios“ sumanytojų ir iniciatorių Danguolė Abazoriuvienė. Ji apžvelgė e. bibliotekos ištakas ir nūdieną. Ištakos – 1999 m. oficialiai savo egzistenciją pradėjęs bibliotekos Rankraštynas, noras, kad jo turtai būtų matomi ir saugūs, ryšiai su Pasvalio krašto atminties institucijomis, gautas modernus knygų skeneris „Bookeye 3“. Nūdiena – rašomi projektai, naujos paslaugos vartotojams, dokumentų ženklinimas „Creative Commons“ licencijomis ir „Europeana“ pareikščių žymomis, nuolatinis e. bibliotekos pildymas Pasvalio krašto kultūros paveldo kilnojamaisiais ir nekilnojamaisiais objektais, viešinimas ir sklaida.

10-ies metų „Pasvalios“ gyvavimo metus į 9 stendus, esančius bibliotekos Krašto galerijoje, sudėliojo Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus darbuotojos: vyriausioji bibliografė Alma Balčiūnienė ir vyresniosios bibliotekininkės Vaiva Samulėnienė bei Toma Mikalajūnaitė; apipavidalino bibliotekos dailininkė Agnė Naunikaitė. Apie parodą išsamiai papasakojo Pasvalio krašto e. bibliotekos „Pasvalia“ administratorė, vyresnioji bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė. Didžiausias dėmesys teko „Pasvalios“ ištakoms, projektams, partneriams, kilnojamiesiems ir nekilnojamiesiems kultūros paveldo objektams, elektroninėms paslaugoms vartotojams, pristatymams visuomenei, e. bibliotekos viešinimo spaudoje ir vartotojų apsilankymų statistikai.

Po parodos pristatymo vyko geriausių Pasvalio krašto skaitytojų apdovanojimų šventė. Apdovanoti per metus daugiausiai bibliotekose lankęsi, skaitę rajono gyventojai. Specialiu bibliotekos prizu ir padėkos raštu apdovanotas Pasvalio rajono savivaldybės administracijos strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistas Gražvydas Balčiūnaitis už elektroninės bibliotekos „Pasvalia“ pildymą fotografijomis, už nuoširdžią pagalbą įvairiose bibliotekos veiklose.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Krašto galerijoje (2 a.) kraštotyrinė spaudinių, fotografijų ir dokumentų paroda „Dešimt metų su Pasvalia“ veiks iki 2019 m. rugpjūčio mėnesio. Kviečiame apsilankyti!

 

Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė, Pasvalio krašto e. bibliotekos „Pasvalia“ administratorė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos