Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2017 metų renginiai / 80-mečio jubiliejus su aktoriumi Regimantu Adomaičiu

80-metį švenčiančioms bibliotekoms skirta paroda

80 parodaSmagu pasidžiaugti, kad 2017 metais 16 Lietuvos viešųjų bibliotekų švenčia sulaukusios garbingo 80-mečio. Įkurtos 1937 m. tuometinio ministro mūsų kraštiečio Juozo Tonkūno įsakymu, jos išgyveno karus, perversmus, pertvarkas, ir šiandien išlieka atviros savo lankytojams ir naujovėms, siekiančios šviestis ir šviesti. Visos 16 bibliotekų prisatomos dokumentų parodoje „Bibliotekų praeitis ir dabartis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio fone“. Paroda nuo birželio 28 d. iki rugsėjo vidurio veikia Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, Konferencijų salėje.

Parodą sudaro 20 stendų su nuotraukomis ir jubiliejų pažyminčių bibliotekų pristatymais. Stendams medžiagą rinko pačios bibliotekos, maketavo Pasvalio bibliotekos dailininkė Agnė Naunikaitė, spaudė Panevėžio UAB „Reklamos forma“. Parodą dar papildo geografinis bibliotekų žemėlapis, kurį sukūrė pasvalietė dailininkė Leonora Stravinskienė. Žemėlapyje išskirti 80-metį švenčiančių bibliotekų aptarnaujami Lietuvos rajonai Žemaitijoje, Aukštatijoje, Dzūkijoje ir Suvalkijoje: Pasvalio, Palangos, Kalvarijos, Prienų, Lazdijų, Joniškio, Radviliškio, Anykščių, Molėtų, Širvintų, Pakruojo, Šilalės, Jurbarko, Kelmės, Šakių, Kupiškio.

20 parodos stendų - tai lyg 20 epizodų iš Lietuvos kultūros ir švietimo raidos istorijos. Stendų nuotraukose ir glaudžiuose aprašymuose atsiskleidžia panašus Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jomis besinaudojančių žmonių nueitas kelias: dažnai jis prasideda nuo kaimiškos pirkios su keliomis knygų lentynomis ir veda iki kelių aukštų pastato su viešo naudojimo patalpomis leidiniams, internetui, mokymams, parodoms, bendruomenės susitikimams.  Kiekviena biblioteka tampa savo bendruomenės vizitine kortele, atspindinti savo krašto kultūrinį paveldą, vietos žmonių poreikius ir veiklas, vietos valdžios politiką. Kiekviena biblioteka turi savo atskirą individualybę, kurią kuria fasadas, erdvės, žmonės ir renginiai.

Birželio 28 d. paroda pristatyta Pasvalio rajono bibliotekininkams. Parodą pristatė ją rengę Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotojai (iš kairės į dešinę): vyriausioji bibliografė Alma Balčiūnienė, Vaikų lit-ros skyriaus vedėja Rita Baltrukienė, direktorė Danguolė Abazoriuvienė, Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vedėja Rita Bedulytė, vyriausioji bibliografė Lijana Markevičienė, fotografas Vidas Dulkė. Danguolė Abazoriuvienė pasidžiaugė, kad paroda gražiai papildė Pasvalio bibliotekos 80-mečio šventę. Miestiečiams ji bus plačiau pristatyta rugsėjo 7-8 d. per bibliotekos jubiliejaus šventę. Parodos gyvenimas rugsėjo mėnesį nesibaigs. Stendai rudenį keliaus į Anykščių biblioteką, viliamasi, kad ja susidomės ir pasikvies daugiau bibliotekų. Ateityje planuojama parengti virtualią parodos ekspoziciją internete.