Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2017 metų renginiai / Andrius Bialobžeskis skaito Justiną Marcinkevičių

Europos diena Pasvalyje

europos diena 2017Jau kelis metus iš eilės Pasvalio biblioteka kviečia miestiečius gegužės 9 d. paminėti Europos dieną Pasvalio miesto aikštėje. Šventiškas renginys tradiciškai pradedamas Europos himnu - Bethoveno „Ode džiaugsmui“. Šiemet šventėje taip pat puškavo teatralizuotas Europos traukinys, koncertavo Pasvalio muzikos mokyklos akordeonistai, vyko sveikuoliškų pateikalų konkursas, prie atviro mikrofono buvo dalijamasi europietiškos sėkmės istorijomis.

Šventę vedė Europa (bibliotekos metodininkė Birutė Ladygienė), o europietiško traukinio grandinę sudarė dainuojantys bibliotekos darbuotojai. Pasvalio muzikos mokyklos akardeono mokytoja Elona Rodžienė drauge su savo mokinių ansambliu akordeono muzikos garsais pasveikino Europą su gimtadieniu. Prie atviro mikrofono 60+30+10 buvo prisimintos Europos sąjungos svarbiausių sutarčių ir institucijų sukaktys, o visų kartų pasvaliečiai nuo dešimt iki šimto metų buvo kviečiami pasidalinti savo europietiškos sėkmės istorijomis. Jomis dalijosi Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas, bibliotekininkės Pranė Kupčiūnienė ir Toma Mikalajūnaitė, dešimtmetė pasvalietė Viltė Rimkutė.

Aikštėje surengto Sveiko maisto patiekalų parodoje-degustacijoje „Sužinok, kaip maistą paversti vaistu!“ praeviai buvo kviečiami ragauti Pasvalio įstaigų paruoštais sveikais patiekalais ir atiduoti balsą už labiausiai patikusį. Sveikuoliškus patiekalus parodoje pristatė Užimtumo centras „Viltis“, Pasvalio krašto muziejus, Pasvalio rajono savivaldybės Kultūros ir jaunimo skyrius, Švietimo pagalbos tarnyba, Pasvalio rajono paslaugų ir užimtumo centras pagyvenusiems ir neįgaliesiems. Centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems patiekalas surinko daugiausiai balsų ir laimėjo pirmą vietą. Jiems ir visiems parodos dalyviams įteikti prizai.

Nuotraukos