Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2016 metų renginiai / Pasivaikščiokime po atnaujintą Mariaus Katiliškio atminimo kambarį

Rebeka Una ir jos romanas „Atjunk“

rebekaBirželio 6 d. Pasvalio bibliotekoje lankėsi rašytoja Rebeka Una - geriausios metų knygos paaugliams „Atjunk“ autorė. Veikė teletiltas Pasvalys-Vaškai-Joniškėlis, tad autorė atsakinėjo į trijų bibliotekų lankytojų klausimus. Rebeka Una klausinėjo paauglius ir pati, jai ypač įdomu buvo jų mintys apie internetą ir skaitymą.

Fantastinis romanas „Atjunk“ 2016 metų Vilniaus knygų mugėje išrinktas geriausia metų knyga paaugliams, tačiau romano autorė Rebeka Una siūlo jį paskaityti suaugusiems, o ypač vyresnės kartos žmonėms. Autorė viliasi, kad jos knyga padės geriau suprasti interneto amžiuje gyvenančią jaunąją kartą. Aprašyti ateitį, kurioje visi žmonės atitrūkę nuo realybės ir gyvena virtualiame pasaulyje, rašytoją įkvėpė šių dienų realijos. Jai jau įprasta tapo matyti jos mieste Kaune susitikusius paauglius, kurie bendrauja neatitraukdami akių nuo savo išmaniųjų telefonų. Rašytoja taip pat turi draugų, kurie internete atvirauja, o akis į akį sutikti yra drovūs ir nekalbūs. Rašytoja pajuto pasikeitimą šiuolaikinėje kalboje - dabar vis dažniau žmonės bendrauja trumpomis žinutėmis, sutrumpintais žodžiais, ar tiesiog šypsenėlėmis. Tokį lakonišką kalbos stilių autorė perkėlė ir į savo įsivaizduojamą ateities pasaulį.  Rašytojai atvykus į Pasvalio biblioteką, veikė teletiltas Pasvalys-Vaškai-Joniškėlis. Rebeka Una neabejoja, kad tokie teletiltai ateityje taps kasdienybe - nebereikės važinėti į susitikimus, žmonės bendraus tik per ekranus. Tik taip bendrauja jos romano „Atjunk“ veikėjai.

Prieš Rebekos Unos apsilankymą bibliotekos lankytojai buvo kviečiami pabandyti laimėti rašytojos knygą - reikėjo bibliotekos Facebook'e parašyti savo nuomonę apie internetą. Atvykusi rašytoja perskaitė komentarus ir ir padovanojo knygą ustukietei Otilijai Gailiūnaitei. Mergaitė rašė: "Internetas - laiko vagis...kuris tik nori pasiglemšti visą linksmą , liūdna laiką.Bet kai jis jį pasiglemš ilgai nebegalėsi ištrūkti, tai tarsi narvas iš kurio nėra jokio išėjimo, kelio atgal."

Nuotraukos