Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2015 metų renginiai / Atlaso „Šiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis“ pristatymas

Atlaso „Šiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis“ pristatymas

atlasas„Šiame atlase rasite daug archyvinės medžiagos apie Šiaurės rytų partizanus ir jų veiklą: nuotraukų, NKVD bylų ištraukų, partizanus pažinojusių žmonių liudijimų. Viskas į vieną tomą apie šį kraštą nesutilpo - rengiama antra dalis“ , sakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotoja Rūta Trimonienė drauge su kitomis centro darbuotojomis Pasvalio bibliotekoje pristatydama atlasą. Pristatymas surengtas balandžio 28 d., per Nacionalinę bibliotekų savaitę.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras jau yra išleidęs tris atlaso tomus, o Šiaurės rytų Lietuvai rengia ir antrą dalį. Pirmąją atlaso dalį Pasvalyje pristatė Rūta Trimonienė, Centro atminimo programų skyriaus vyriausioji programų specialistė, Centro vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė ir Centro Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė. Centro darbuotojos dėkojo tiems pasvaliečiams, kurie prisidėjo renkant duomenis leidiniui: Pasvalio rajono savivaldybės darbuotojui Gražvydui Balčiūnaičiui, mero pavaduotojui Povilui Balčiūnui.

Centro darbuotojos į Pasvalį atvežė virtualią Lietuvos vaikų piešinių parodą, skirtą genocido aukoms atminti. Centras rengia įvairius konkursus vaikams ir jaunimui, taip prisidėdamas prie genocido aukų atminimo išsaugojimo ateinančioms kartoms. Centro vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė pasidžiaugė, kad jų rengiami konkursai sulaukia atgarsio Lietuvoje: štai populiarioji daina "Raudoni vakarai" buvo sukurta Centro paskelbtam dainų konkursui genocido aukoms atminti.

Pristatyme dalyvavo  po mirties apdovanoto partizanų vado Povilo Žilio pusbrolis Povilas Zigmantavičius.  Partizano atminimo kryžių jis atsinešė į renginį ir jį dovanojo Pasvalio krašto muziejui. Centro darbuotoja Rūta Trimonienė sakė, kad Pasvalio kraštas turi iškilių partizanų, kuriais gali didžiuotis ir jų atminimą gerbti:  tai ir Julijonas Būtėnas iš Dovydų, ir Bronius Krivickas iš Parvalkųm ir Joną Misiūną-Žalią Velnią nuo Pušaloto.

 
 
 

Nuotraukos