Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2015 metų renginiai / Atnaujintos Pušaloto bibliotekos šventė

Andrius Tapinas pristatė "Maro dieną"

Žurnalistas Andrius Tapinas yra plačiai pagarsėjęs kaip TV žinių laidos "Pinigų karta" kūrėjas ir vedėjas, o štai kovo 20 d. Pasvalio bibliotekoje jis lankėsi kaip rašytojas. Andriaus Tapino prieš porą metų išleistas fantastinis romanas "Vilko valanda" pelnė ne tik vienos skaitomiausių Lietuvoje, bet ir patriotiškiausios knygos titulą. Kovo 20 d. popietę pasvaliečiams jis pristatė jau antrą savo knygą - "Vilko valandos" tęsinį "Maro diena".

Andrius Tapinas supažindino pasvaliečius su mažai girdėtu fantastiniu stimpanko žanru, kuriam priskiriami jo romanai. Stimpanko knygose autoriaus fantazija supinama su istorinėmis praeities detalėmis ir sukuriamas paralelinės realybės pasaulis. Andriaus Tapino paraleliniame pasaulyje gyvena magas Čiurlionis, su Lietuvos priešais  kovoja karių vadė Žemaitė, pasirodo narkomanas, maištų ir sprogmenų mėgėjas Vladimiras Iljičius Leninas. Veiksmas knygose rutuliojasi tarp Vilniaus, Kauno, Londono, siekia Konstantinopolį.

Andrius Tapinas sakė, kad norėjo savo knygas parašyti kupinas veiksmo ir įtampos, kad jas būtų malonu skaityti jaunimui, išvargintam rimtos, mokyklose privalomos skaityti lietuvių literatūros. Rodos autoriui pavyko pasiekti jaunimą - susitikime dauguma žiūrovų buvo Pasvalio gimnazistai, o ir pats susitikimas surengtas paprašius Pasvalio mokinių parlamento atstovų. Tačiau ir vyresni Pasvalio skaitytojai neliko abejingi Andriaus Tapino kūrybai - jie irgi stojo į eilutę prie autografų. Svečio pasveikinti atėjo Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Petkevičius, tuo tarpu bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė dovanojo knygų autoriui bibliotekos leidžiamą krašto kultūros ir istorijos almanachą "Šiaurietiški atsivėrimai". Gal trečioje knygoje į savo fantastinį pasaulį Andrius Tapinas įtrauks ir Pasvalį?