Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Muzikos ir žodžio valanda Mariui Katiliškiui atminti

Muzikos ir žodžio valanda Mariui Katiliškiui atminti

maza gitaros katiliskioPratęsdama Mariaus Katiliškio šimtmečio minėjimą, biblioteka surengė rašytojui skirtą Muzikos ir žodžio valandą, kurioje skambėjo ne tik vaizdingas Mariaus Katiliškio žodis, bet ir aistringi gitarų garsai.

Valanda įvyko lapkričio 5 d., 16 val. Pasvalio vaikų muzikos mokykloje. Mariaus Katiliškio kūrybą - ištraukas iš romano "Išėjusiems negrįžti" - skaitė Kauno kamerinio teatro aktorius Vytautas Gasiliūnas, grojo Baltijos gitarų kvartetas. "Išėjęs sugrįžo", taip pradėdama renginį apie Marių Katiliškį sakė bibliotekininkė Lijana Markevičienė. Aktorius Vytautas Gasiliūnas, mūsų kraštiečio literatūrologo Virgilijaus Gasiliūno sūnus, į publiką kreipėsi pasvaliečių tarme. Anot jo, Marius Katiliškis turėtų šiandien būti ypač aktualus - juk vėl išgyvename jo aprašytą grėsmę iš Rytų ir emigraciją. Renginio valandos artistus sveikino bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, o susirinkusieji negailėjo aplodismentų.

Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukos