Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Marių Katiliškį prisimenant: kelionė į Saldutiškį

Į rankdarbių parodą pasvaliečius kvietė Amatų kiemelis

maza000Visą gegužę Pasvalio bibliotekoje eksponuojami rankdarbiai, kurių autoriai – įvairiausio amžiaus ir profesijų atstovai iš Pasvalio rajono socialinių paslaugų ir bendrojo lavinimo įstaigų. Kasmet Pasvalyje rengiama Jungtinė rankdarbių paroda yra 18 metų gyvuojanti tradicija, o štai jos atidarymas šiemet vyko netradiciškai - po atviru dangumi įsikūrusiame Amatų kiemelyje.

Prie Pasvalio specialiosios mokyklos gegužės 15 d. atsidariusiame Amatų kiemelyje susibūrė marga minia auksarankių – Jungtinės rankdarbių parodos dalyvių. Parodos atidarymo proga jie kvietė pasvaliečius pasimokyti jų pamėgtų rankdarbių kūrimo. Nereikėjo nė medžiagomis rūpintis – pirmam pabandymui jos buvo už dyką. Amatų kiemelyje apsilankė ir Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas su savo pavaduotoju Povilu Balčiūnu bei Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Vida Stokiene. Valdžios atstovai atėjo ne tuščiomis – tiesa, atsinešė ne rankdarbių, o atminimo dovanėlių visiems: knygelių ir žaidimų apie kelių eismo taisykles vaikams, atšvaitų suaugusiems. Pasižiūrėti kiemelyje pristatomų amatų atėjo ir Pasvalio parapijos klebonas Albertas Kasperavičius. Smagų ūpą kėlė po atviru dangumi suskambusios Pasvalio specialiosios mokyklos mergaičių ansamblio dainos (vadovė mokytoja Bronislava Mainonienė) ir eilėraštis mamai, kurį padeklamavo įgudusi papuošalų kūrėja Lionė Vėlenčikaitė iš Paslaugų ir užimtumo centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems.

Pasimokyti Amatų kiemelyje buvo ko. Grūžių vaikų globos namų auklėtiniai ant savo stalelio išsidėliojo pjaustykles ir kartotinius trafaretus – čia vyko paveikslėlių pjaustymo pamoka. Pasvalio rajono užimtumo centro „Viltis" lankytojai drauge su savo mokytoja Danute Želviene mokė siūlų grafikos – simegrafijos, o Pasvalio rajono neįgaliųjų draugijos nariai rodė, kaip iš siūlų susisukti puošnias sages. Kaip paprastai ir greitai iš gipso nusilipdyti dekoratyvinių skulptūrėlių rodė Pasvalio specialiosios mokyklos mokytoja Julija Lelienė, o mergaitės iš Pasvalio „Svalios" pagrindinės mokyklos kvietė susiverti apyrankę iš sagų. Amatų kiemelio mažiausi dalyviai – lopšelio-darželio „Žilvitis" vaikai mojavo savo pačių išmargintom skepetaitėm ir rodė, kaip iš jų susukti rožės pumpurą. Prie Pasvalio bibliotekininkų stalelio vyko japoniško popieriaus lankstymo – origamio pamoka. Šįkart buvo mokomasi lankstyti širdelę. Banalūs rodos dalykai – geras žodis, širdies atvirumas, draugystė, bet be jų nebūtų bendruomenės, džiaugsmo dalintis kūryba, nebūtų Jungtinės Rankdarbių parodos ir šiemet vykusio Amatų kiemelio. Už pastangas dėkui visiems dalyvavusiems ir renginį organizavusiems – Pasvalio specialiajai mokyklai ir Mariaus Katiliškio viešąjai bibliotekai. Maloniai kviečiame aplankyti eksponuojamą rankdarbių parodą bibliotekos III aukšte.