Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2013 m. renginiai / Žemės dieną pasitiko vaikų fotografijų paroda „Aš - mažasis Žemės žmogus“

Apie lietuvių pilietiškumą su istoriku Egidijumi Aleksandravičiumi ir filmų kūrėju Henriku Gulbinu

Gruodžio 16 d. Pasvalyje duris vėl atvėrė "Civitas" klubas: šįkart miestiečiai buvo kviečiami į diskusiją apie pilietinę lietuvių visuomenę gimtinėje ir svetur. Pokalbį vedė istorikas habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, o filmuotą medžiagą iš kelionių po užsienio lietuvių bendruomenes suko filmų kūrėjas Henrikas Gulbinas.

"Ar yra Lietuvoje visuomenė? Tokia, kokia atitiktų klasikinį apibrėžimą: žmonės, savo noru susibūrę į grupes, organizacijas ar draugijas ir aukojantys savo laiką, žinias bei pinigus bendram gėriui pasiekti. O gal Lietuvoje įprasta veikti tik tada, kai gaunama pinigų iš aukščiau?" klausė istorikas Egidijus Aleksandravičius. Tarp gerųjų lietuvių visuomeniškumo pavyzdžių jis pateikė Brazilijos lietuvių misiją, kurią 20 a. II pusėje įkūrė gydytojas ir kunigas Aleksandras Bendoraitis.  Šios misijos veikla darė ir iki šiol tebedaro įtaką vietos žmonėms. Tuo turėjo progos įsitikinti prieš tris metus misijoje apsilankę Egidijus Aleksandravičius ir Henrikas Gulbinas: "Juodaodžiai brazilų vaikai išdažė misijos vartus lietuviškos vėliavos spalvomis, o juodaodis vietos advokatas mūsų garbei sudainavo lietuvišką dainą. Tiek misijos įkūrėjas Aleksandras Bendoraitis, tiek jo bendražygis gydytojas Vytas Kiaušas, įkūręs pirmąjį kraujo banką Amazonijos širdyje, veikė vedami širdies ir idėjos. Jie  nelaukė iš vietos valdžios pinigų, kad galėtų įgyvendinti savo sumanymus."

Susitikime buvo galima įsigyti Egidijaus Aleksandravičiaus knygą „Karklo diegas. Lietuvių pasaulio istorija“ . Ją 2013 metais išleido leidykla "Versus Aureus". Knygos autorius dalijo autografus visiems, pirkusiems knygą, tarp jų - ir Pasvalio rajono savivaldybės merui Gintautui Gegužinskui, Pasvalio krašto muziejaus direktorei Vitutei Povilionienei, savivaldybės admininstracijos direktoriaus pavaduotojui Pauliui Petkevičiui. Pastarasis pasidžiaugė, kad gražių pilietiškumo pavyzdžiu galima rasti ir pasvaliečių tarpe - vienas iš tokių būtų aukšto meninio lygio choras, kurį sukūrė susibūrę vietos intelektualai. Egidijus Alkesandravičius vieną savo knygą su autografu istorikas padovanojo ir Pasvalio bibliotekos skaitytojams.

Nuotraukos