Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Partizanė. Marius Ėmužis

Babelis. Andrius Navickas

babelis

„Babelis“ yra pirmoji filosofijos daktaro, žurnalisto, politiko, religijotyrininko Andriaus Navicko grožinės literatūros knyga. Pats autorius teigia, kad tai visiškai eksperimentinis kūrinys, kuris absoliučiai nepanašus į pastaruoju metu dominuojančią lietuvių kuriamą grožinę literatūrą. Pasak Andriaus Navicko tai yra egzistencializmui artima knyga, daugiausiai kalbanti apie žmonių tarpusavio ryšius, santykį su savimi ir gyvenimo lūkesčius.

Romanas „Babelis“ tarsi įvilioja skaitytoją į keistą bevardį miestą, kuriame nėra nei pavadinimų, nei vardų. Andrius Navickas mano, kad suteikti vardą veikėjui, reiškia jį pasisavinti ir užvaldyti, o tą daryti autorius norėjo mažiausiai.

„Babelis“ – apysakų romanas. Mes istorijose ne tik antrą kartą nesutinkame to paties veikėjo, bet ir apysakų veiksmo vieta nesikartoja: atsidursime ir sniego apsuptame name, ir universitete, ir viešbutyje, ir psichiatrijos klinikoje, ir traukinyje. Pasak autoriaus, veiksmas visada prasideda uždaroje erdvėje, o baigiasi kelyje, kas simboliškai žmogui turėtų teikti vilties.

Rašytojas ne iš karto parašė „Babelį“. Pradėjęs istoriją apie sniegą ir vienas kito nerandančius žmones, jis leido kitiems darbams save atitraukti. Ir tik po kurio laiko prisiminęs pradėtą tekstą nusprendė, kad negali jo paleisti ir turi baigti savo istoriją. Knygoje nerasite jokio moralo ar atsakymų į klausimus. Svarbiausias čia yra skaitytojas, kuris turi pats – savarankiškai – savyje atrasti svarbius dalykus ir išmintį, o knygoje atpažinti seniai kirbančius klausimus.

Ar knygos miestas gali būti vadinamas Babeliu? Babelis, kuriame nesusikalbame su kitais, išsiskiriame ir vėl susitinkame, skubame ir prasilenkiame, slypi kiekviename pasaulio mieste.

Andrius Navickas gimė 1972 metais, Vilniuje. Autorius studijavo filosofiją Vilniaus Universitete. Vėliau Vilniaus Universiteto Religijos studijų ir tyrimų centre baigė religijos studijas. 2006 m. apgynė daktaro disertaciją tema „Žmogaus teisių pagrindimo problema šiuolaikinėje politinėje filosofijoje“.
Ne vienerius metus dirbo portalo Bernardinai.lt redaktoriumi, vėliau pasuko į politiką ir 2017 metais tapo seimo nariu. Andrius Navickas yra kelių knygų bendraautorius. Taip pat jis išleido savo knygas visuomeninėmis temomis bei apie krikščionis šių laikų pasaulyje. „Babelis“ yra pirmoji grožinės literatūros knyga, kurioje, beje, taip pat nemažai vietos skirta religijai.

Daugiau naujų knygų