Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Bekraštė stepė. Esther Hautzig

Lietuvos sovietizavimas 1947–1953 m.: VKP(b) CK dokumentai

Lietuvos sovietizavimas

Leidinys „Lietuvos sovietizavimas, 1947–1953 m. VKP(b) CK dokumentai" parengtas remiantis originalia dokumentine medžiaga, saugoma Lietuvos ir Rusijos archyvuose.

Šaltinių rinkinys leidžia susidaryti vaizdą apie Lietuvos reokupavimo ir integravimo į SSRS politinę, ūkinę, socialinę ir kultūrinę sistemą įvairius (ne visus) aspektus, parodo, kaip VKP(b) CK vadovybė vykdė iš naujo užimtos Lietuvos pertvarką „socialistiniais pagrindais" ir vidaus gyvenimo unifikavimą pagal totalitarinės komunistinės valstybės standartus.

Kartu publikuojami istoriniai šaltiniai apie Lietuvos sovietizavimo politiką ir sovietizacijos procesą, kurį 1947-1953 m. vykdė Sovietų Sąjungos centrinės valdžios struktūros. Dauguma unikalių ir originalių dokumentų iki šiol niekur nebuvo skelbti arba dabar Lietuvoje skelbiami pirmą kartą.

Leidinys „Lietuvos sovietizavimas, 1947–1953 m. VKP(b) CK dokumentai" skirtas studentams, mokytojams, aukštųjų mokyklų dėstytojams, istorikams, sovietologams ir visiems besidomintiems Lietuvos istorija.

Daugiau naujų knygų