Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Prezidentas. Andrius Tapinas

Europa? Linas Kojala

Europa

Knyga „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį" – tai kelionės po didžiąsias Europos sostines ir JAV bei pokalbiai su žmonėmis, prisidėjusiais prie Europos vienijimo bei politikos formavimo. Politologas Linas Kojala padeda atrasti ir suprasti Europą.

Suprasti Europą – atrodo, kad tai neįmanoma misija, nes Europa didelė, o Europos Sąjunga atrodo dar didesnė ir sudėtingesnė dėl savo sutarčių, direktyvų, biurokratinio aparato. Vis dėlto Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas Linas Kojala tikina, kad Europą suprasti ir pažinti įmanoma ir yra lengviau nei atrodo.

Knygoje „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį" autorius kalbino Europos valstybių, Lietuvos politikos lyderius, diplomatus, ekspertus ir tuos, kurie prisidėjo prie Europos suvienijimo po karo. Daugiau nei trisdešimt pokalbių Berlyne, Londone, Briuselyje, Bostone ir Vašingtone atskleidžia, kad Europa – tai žmonės. Ir būtent taip ją vertinant – kaip gyvą, kintantį organizmą – galima lengviau suvokti, kaip gyvename dabar ir kas mūsų visų laukia ateityje.

Linas Kojala pateikia pokalbius ir diskusijas apie Europos Sąjungos kūrimą pasibaigus karui, jos plėtrą ir didžiausias dabartinės Europos problemas. Čia aptariama migracijos krizė, Jungtinės Karalystės išstojimas ir jo keliamos grėsmės, saugumas, finansinės problemos.

Žmonės, prisidėję prie Europos suvienijimo knygoje pasakoja ir apie visus užkulisius bei atskleidžia slaptas detales – telefono skambučiai vidurnaktį, audringos diskusijos, pažeidžiančios bet kokį diplomatinį protokolą ar pokalbiai Nidoje tarp kopų. Tai detalės, dar kartą įrodančios, kad tvirtą ir stabilią Europą kūrė ir tebekuria žmonės.

Čia greičiausiai rasite ne visus atsakymus, tačiau jų bus tikrai daugiau negu iki paimant į rankas knygą „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį".

Linas Kojala – politologas, Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius. Dėsto Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, yra šio instituto doktorantas. Harvardo universitete Davis centre dirbo tyrėju, buvo gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją. Šiuo metu yra šio universiteto nereziduojantis ekspertas projektams.

L. Kojala yra dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavo tarptautiniams projektams. Domisi ir dažnai rašo komentarus ar kalba žiniasklaidoje apie Europos integraciją, NATO politiką, Rusijos vidaus ir užsienio politiką, Rytų Partnerystės šalių politiką ir raidą, informacinius karus, JAV užsienio politiką. Yra rengęs komentarus CNN, „The Moscow Times", BBC, Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų nacionaliniams transliuotojams, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose.

Daugiau naujų knygų