Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Prezidentas. Andrius Tapinas

Frankenšteinas Bagdade. Ahmed Saadawi

Frankenšteinas Bagdade

Man Booker Tarptautinio prizo finalininke tapusi knyga „Frankenšteinas Bagdade", kurios autorius Ahmed Saadawi pasitelkdamas klasikinės siaubo istorijos motyvus pasakoja apie šiuolaikinio Irako skaudulius ir makabrišką realybę.

Jungtinių Valstijų kariuomenė įsiveržia į Bagdadą, o tai reiškia sprogimus, susišaudymus, griuvėsius ir daugybę lavonų. Šio miesto gatvėmis klaidžioja sendaikčių pardavėjas Hadi, kuris sugalvoja neįtikėtiną dalyką. Jis renka bombų nuplėštas žmonių kūno dalis ir velka jas į savo lūšnelę. Joje keistuolis jungia rastas kojas, ausis ir nosis į vieną kūną. Jis nori, jog valdininkai pripažintų jo tvarinį žmogaus kūnu ir surengtų jam padorias laidotuves.

Tačiau vieną naktį žmogus-mozaika dingsta iš Hadi „dirbtuvių", o „meistrą" pasiekia žinia apie gausybę šiurpių žmogžudysčių Bagdado gatvėse. Pranešama apie mieste siautėjančią pabaisą, baisiai atrodantį nusikaltėlį, prieš kurį bejėgės net kulkos. Hadi supranta, jog tai jo „kūrinys". Pabaisa gyva tik žmonių kūnais – pirmiausia nusikaltusių, o paskui visų, pasipainiojusių jo kelyje. „Frankenšteinas Bagdade" - tai siaubo ir juodojo humoro istorija apie šiandienos Iraką, atskleidžianti siaubingą šios šalies realybę.

Daugiau naujų knygų