Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Prezidentas. Andrius Tapinas

Išgelbėti kačiuką! Blake Snyder

Išgelbėti kačiuką

Knyga, tapusi pasauliniu fenomenu – „Išgelbėti kačiuką! Paskutinė (o gal pirma) jums reikalinga knyga apie scenarijų rašymą". Ši knyga buvo bestselerių sąraše daugiau nei 15 metų ir ją naudoja viso pasaulio scenaristai.

Blake Snyder atvirai ir smagiai pasakoja apie kino verslo užkulisius. „Išgelbėti kačiuką" yra tik viena iš pagrindinių taisyklių, kaip savo idėjas paversti patraukliomis, scenarijų įdomesniu ir kaip pristatyti pagrindinį istorijos herojų. O kodėl reikia gelbėti katę? Kačiuko gelbėjimas - itin svarbus scenarijaus elementas. Jeigu norite, kad visi pamiltų filmo herojų, jis turi atlikti kažką, kas sukeltų žiūrovų simpatijas. Tai gali būti išgelbėtas, pvz. iš medžio iškeltas, kačiukas.

Knygoje „Išgelbėti kačiuką! Paskutinė (o gal pirma) jums reikalinga knyga apie scenarijų rašymą" taip pat sužinosite:

- Keturis elementus, būtinus puikiai kūrinio santraukai ar apibūdinimui;

- Septynias nepakeičiamas taisykles geram scenarijui;

- 10 žanrų, į kuriuos gali būti suskirstyti visi kada nors sukurti filmai, ir kodėl jie svarbūs jūsų scenarijui;

- Kodėl jūsų herojus turi tarnauti jūsų idėjai;

- Kaip sukurti tobulą blogiuką;

- Kaip valdyti veiksmo tempą;

- Pagrindines taisykles, padedančias pataisyti scenarijų.

Šis nepakeičiamas scenarijų rašymo vadovas „Išgelbėti kačiuką!" atskleidžia paslaptis, kurias daug kas bijojo pripažinti ir viešinti. Ir visa ta pasakoja šio verslo senbuvis, įrodęs, jog galite parduoti scenarijų, jei galite išgelbėti kačiuką. „Išgelbėti kačiuką!" - knyga apie tai, kaip sukurti komerciškai pelningą scenarijų su ryškiais veikėjais ir įsimenančiu pavadinimu.

Blake Snyder (1957–2009) – amerikiečių scenarijų autorius ir prodiuseris. Per 20 karjeros metų pardavė daugybę scenarijų, o jo knyga „Išgelbėti kačiuką! Paskutinė (o gal pirma) jums reikalinga knyga apie scenarijų rašymą", pirmą kartą pasirodžiusi 2005 metais, jau perleista bent 33 kartus. Ši knyga padėjo ne tik scenaristams, bet ir vadybininkams, prodiuseriams, kurie pamėgo ją už paprastą ir lengvą stilių bei patarimus, tinkamus įvairiose srityse. Autorius vedė seminarus ir mokymus bei konsultavo Holivudo kino kūrėjus.

Pirmąjį scenarijų B. Snyder pardavė 1989 metais, tai buvo filmo „Stok! Arba mano mama šaus" scenarijus. Vėliau jis sukūrė ir pardavė dar 12 originalių scenarijų, tarp jų ir filmo vaikams „Tuščias čekis" (1994 m.), ir tapo vienu iš sėkmingiausių Holivudo rašytojų.

Daugiau naujų knygų