Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Prezidentas. Andrius Tapinas

Nemirtingieji. Chloe Benjamin

Nemirtingieji

Kaip gyventi žinant tikslią savo mirties datą – atsakymo į šį klausimą ieško viena iš kylančių amerikiečių rašytojų Chloe Benjamin romane „Nemirtingieji".

Knygos pasirodymo buvo laukiama su nekantrumu po to, kai viena iš laukiamiausių 2018 m. knygų ją paskelbė „Huffington Post", „Goodreads" ir kiti. Pagrindiniai šios šeimos sagos veikėjai – skirtingo likimo broliai ir seserys, kiekvienas vis kitaip pasitinkantys savo lemtį.

1969-ųjų Niujorką aplanko keliaujanti burtininkė, paslaptinga moteris, kuri teigia gebanti nuspėti kiekvieno mirties dieną. Keturi vienos šeimos vaikai paaugliai įsmunka į jos palapinę norėdami sužinoti savo lemtį. Nuo to laiko praėjus nemažai laiko jų likimai išsiskiria.

Auksinis berniukas Simonas išvyksta į San Franciską, kur tikisi sutikti savo gyvenimo meilę. Svajotoja Klara išpildo savo svajonę ir tampa mage Las Vegase, svaiginama minties apie nusitrynusias ribas tarp tikrovės ir išmonės. Kiti du vaikai lieka Niujorke, kur padeda savo našle likusiai motinai. Vyriausiasis sūnus Danielis tampa kariuomenės gydytoju, o jo sesuo Varija – mokslininke, kuri tyrinėja primatus ir ieško ilgesnio gyvenimo paslapties.

Chloe Benjamin teigia, kad knygos idėja jai kilo natūraliai, ieškant atsakymo į svarbiausius žmogui kylančius klausimus. „Manau, kad tai kilo dėl mano nerimo ir neurozių. Man niekad nedavė ramybės nežinia ir faktas, kad nė vienas mūsų nežinome, kiek mums dar liko šiame pasaulyje – ir tai pats didžiausias netikrumas, koks tik begali būti. Ir, žinoma, klausimas, kas nutinka paskui. Tad knygos idėja man kilo savaime. Nemanau, kad sąmoningai ieškojau idėjos, į kurią galėčiau sudėti savo mintis – tiesiog tai visuomet kunkuliavo pasąmonėje. Žinojau, kad pasiųsiu tuos keturis vaikus pas būrėją ir tai buvo romano užuomazga, o nuo tos akimirkos jau turėjau pažinti kiekvieną iš jų atskirai. Tai buvo jau gerokai ilgesnis ir lėtesnis procesas", – apie pamatinius knygos „Nemirtingieji" klausimus pasakojo autorė.

Daugiau naujų knygų