Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Prezidentas. Andrius Tapinas

Priklausomybė. Lina Gražulytė

Priklausomybė

Linos Gražulytės veiksmo romanas „Priklausomybė" parašytas remiantis tikrais karių liudijimais ir bendradarbiaujant su Lietuvos psichologais. Tai pasakojimas apie psichiatrę, dirbančią su ypatingais, slaptais pacientais. Tačiau vieną dieną jie prieina pernelyg arti.

Psichiatrė Keitlin įpratusi dirbti su traumuotais, sunkiais pacientais. Dažniausiai tai kariai, kurie ne tik sužaloti psichologiškai, bet ir priklausomi nuo įvairių psichotropinių medžiagų. Keitlin dažniausiai, deja, tik numalšina jų simptomus, „aptvarsto" kraujuojančias dvasios žaizdas, o atvykę pareigūnai juos vėl išsiveža nežinia kur.

Vieną rytą į psichiatrės sodybą užmiestyje įsiveržia karinę aprangą dėvintys ginkluoti vyrai, kuriems vadovauja agresyvus psichopatas... Keitlin suvokia, kad tai, ką ji darė yra blogiau nei jai atrodė. Situacija darosi vis pavojingesnė.

Keitlin svarsto visas įmanomas sąsajas su šiuo užpuolimu ir bando suvokti jo priežastis. Ar situaciją pablogino tai, kad jos vyras – advokatas? Ar gali būti, kad užpuolikų agresiją išprovokavo neseniai įvykusi vieno jos paciento savižudybė? Iš kur įsiveržę vyrai tiek daug žino apie Keitlin praeitį? Kuo čia dėta pirmoji jos meilė Džeinas? Visos tamsiausios Keitlin paslaptys ir dalykai, kuriuos ji norėtų pamiršti, pamažu kyla į paviršių ir reikalauja atsakymų.

Istorijos „Priklausomybė" veiksmas vyksta užsienyje, tačiau istorija artima ir pažįstama daugeliui iš mūsų. Nebūtinai į tavo namus turi įsiveržti užpuolikai, kad suvoktum, kokią kančią sukelia pernelyg stiprus prisirišimas - priklausomybė nuo galios, prievartos ar žmogaus. Autorė meistriškai ir labai suprantamai dėlioja ne tik veiksmo detales, bet ir jausmų dėliones. Karo sužaloti vyrai ir daugeliui aktuali priklausomybės tema čia susipina ir įsuka į įtampos bei ribinių emocijų kupiną pasakojimą.

Lina Gražulytė-Norvilė – finansininkė, rašytoja. Baigė ekonomikos studijas Vilniaus universitete, įgijo tarptautinio verslo magistro laipsnį VU Tarptautinėje verslo mokykloje. 13 metų dirbo „Danske" banke, šiuo metu dirba finansų maklerio įmonėje „INVL Finasta".

Veiksmo romanas su psichologinio trilerio elementais „Priklausomybė" – pirmoji jos knyga.

Daugiau naujų knygų