Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Lituanica. Nematoma pusė. Gražina K. Sviderskytė

Baltoji chrizantema. Mary Lynn Bracht

Baltoji chrizantema

Skaudi Korėjos istorija atgyja jaudinančiame Mary Lynn Bracht istoriniame romane „Baltoji chrizantema", kuris pasakoja dviejų Antrojo pasaulinio karo išskirtų seserų istoriją.

1943 metai, Korėja. Paauglė Hana gyvena Japonijos okupuotoje Korėjoje, tačiau ji gali džiaugtis didesne laisve negu kitos korėjietės. Šešiolikmetė mergina yra henajo – nardytoja, jūros dugne ieškanti kriauklių ar austrių. Hanos gyvenimas pasikeičia, kai vieną dieną jai tenka gelbėti seserį nuo japonų kareivio. Ji sulaikoma ir išvežama į Mandžiūriją, kur tampa viena iš japonų karių „paguodos moterų". Tačiau henajo yra stiprios moterys. Hana ras kelią namo...

2011 metai, Pietų Korėja. Praėjo daugiau nei 60 metų, o Emi juos visus pragyveno bandydama pamiršti savo kaltę dėl sesers aukos. Tačiau ramybę ji gali rasti tik atvirai priimdama skaudinančią praeitį. Emi stebi savo vaikus, kurie keičiasi ir gydosi karo paliktus randus. Ar jai pavyks susitaikyti su karo paliktomis skriaudomis ir kankinančiu kaltės jausmu?

Įtemptas, tačiau kupinas vilties ir atleidimo romanas „Baltoji chrizantema" pasakoja dviejų seserų istoriją. Ir meilė čia yra stipresnė nei milžiniška viską griaunanti karo jėga.

Mary Lynn Bracht – amerikiečių rašytoja, kilusi iš Korėjos ir gyvenanti Londone. Rašytoja Londono universitete įgijo Kūrybinio rašymo magistro laipsnį. Ji augo didžiulėje Pietų Korėjos emigrantų bendruomenėje. 2002 metais rašytoja aplankė gimtąjį savo mamos kaimą ir būtent per šią kelionę sužinojo apie „paguodos moteris". Rašytoja buvo sukrėsta ir drauge įkvėpta sukurti istoriją, kuri įamžintų ir pagerbtų kentėjusias moteris. Iš 200 tūkstančių užregistruotų paguodos moterų iki 1990 metų išgyveno tik 250. Pasak rašytojos, vien tai įrodo, jog išgyventi po tokios patirties tampa be galo sunku. „Baltoji chrizantema" – pirmasis Mary Lynn Bracht romanas.

Daugiau naujų knygų