Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Įstabiosios medžiagos. Mark Miodownik

Įstabiosios medžiagos. Mark Miodownik

Įstabiosios medžiagos

Mokslininko ir daugybės dokumentinių filmų bei laidų autoriaus Mark Miodownik knyga „Įstabiosios medžiagos: neįprasti pasakojimai apie tai, iš ko sudarytas mūsų pasaulis" – tai įkvepiantis pasakojimas žmonių kūrybiškumą. Ši knyga kiekvienam taps tikru nuotykiu ir įdomia pažintimi su medžiagomis, kurios mus supa, ir stulbinančiomis jų istorijomis.

Kodėl stiklas permatomas? Kodėl guma yra tampri? Kodėl medžiagos turi būtent tokias savybes, kokias turi, ir kodėl jos atrodo taip, kaip atrodo? Daugybės šių ir panašių klausimų knygos „Įstabiosios medžiagos: neįprasti pasakojimai apie tai, iš ko sudarytas mūsų pasaulis" autorius Mark Miodownik pirmiausia klausia pats savęs. Mokslininkas praleido visą gyvenimą tyrinėdamas visiškai paprastus daiktus, tokius kaip vokas, ir stengdamasis atskleisti neįtikėtinas paslaptis, kurias saugo mus supantis fizinis pasaulis.

Knygoje „Įstabiosios medžiagos" autorius smagiai ir įdomiai pasakoja apie medžiagas, su kuriomis jis pats susiduria kiekvieną rytą – plienas skustuve, grafitas pieštuke, porolonas bateliuose ir betonas šalia esančiuose dangoraižiuose. Knygoje rasite stulbinančių istorijų apie mūsų aplinką ir žmonijos sukurtus stebuklus.

Apie įkalintą alchemiką, kuris išsigelbėjo nuo mirties bausmės, sukūręs pirmąjį europietišką porcelianą. Apie slaptą Paukščių tako brangakmenį – planetą, penkis kartus didesnę nei žemė, sudarytą iš deimanto. Apie grafeną – ploniausią ir stipriausią bei standžiausią egzistuojančią medžiagą.

Nuo arbatos puodelio iki reaktyvinio variklio, nuo plastiko mūsų prietaisuose iki gumos mūsų apatiniuose – mūsų gyvenimas kupinas medžiagų. Knyga „Įstabiosios medžiagos" atveria daugybę nepaprastų istorijų apie inžinerijos stebuklus, kurie skverbiasi į mūsų gyvenimus. Perskaitę šią knygą, pasaulį imsite matyti kiek kitaip.

Mark Miodownik (g. 1969 m.) – britų mokslininkas, inžinierius ir rašytojas. The Times jį išrinko vienu iš 100 įtakingiausių Didžiosios Britanijos mokslininkų. Jis dėsto ir dirba Londono universiteto koledže, kur taip pat yra Gamybos instituto vadovas. Už knygą „Įstabiosios medžiagos" ir savo mokslinius darbus bei mokslo populiarinimą yra gavęs ne vieną apdovanojimą. Rengia dokumentines laidas radijuje ir televizijoje.

Daugiau naujų knygų