Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Lituanica. Nematoma pusė. Gražina K. Sviderskytė

Motinų sekmadienis. Graham Swift

Motinų sekmadienis

Šviesus ir jaudinantis romanas „Motinų sekmadienis" prasideda nuo slapto meilužių susitikimo 1924-ųjų pavasarį ir išsiskleidžia, kad papasakotų nepaprastą gyvenimo istoriją. Tai knyga apie meilę ir laisvę, apie ištvermę ir neišvengiamą ėjimą į priekį.

Našlaitei Džeinei Ferčaild dabar dvidešimt dveji. Nuo šešiolikos ji dirba tarnaite kilmingų anglų namuose. Beveik tiek pat laiko ji yra ir Polo Čeringemo meilužė. Jaunas kaimyninio dvaro paveldėtojas slapta susitikinėja su Džeine. Tačiau ateina diena, kuri pakeičia Džeinės gyvenimą amžiams. Ji dar nežino, bet šį Motinų sekmadienį, neįprastai šiltą 1924 metų kovo dieną, jiedu susitiks paskutinį kartą.

Britų rašytojas Graham Swift romane „Motinų sekmadienis" pasakoja istoriją aprėpdamas ir svarbių įvykių kupinus 1924-uosius, ir amžiaus pabaigos įvykius. Autorius gaudo ryškias akimirkas, kaskart vis plėsdamas skaitytojo žinias apie Džeinę – kaip ji myli, ką galvoja, jaučia, mato ar prisimena. Džeinės istorija – tai gilus savęs ieškojimas, per Džeinę autorius sukuria pakylėtą ir labai paveikų pasakojimą.

„Motinų sekmadienis" – nepaliaujamai stebinantis, jautriausias stygas užgaunantis romanas apie moters laisvę visomis prasmėmis – socialinę, intelektualinę, kūnišką.

Graham Swift (g. 1949 m.) – vienas populiariausių šiuolaikinių britų rašytojų, dešimties romanų ir dviejų trumpų istorijų rinkinių autorius, taip pat rašo esė, poeziją. Yra pelnęs daugybę apdovanojimų, taip pat tapo prestižinės Man Booker premijos laureatu. Jo kūryba verčiama į daugiau nei 30 pasaulio kalbų ir lyginama su tokių autorių kaip Kazuo Ishiguro ar Julian Barnes. Trys jo romanai „Vandenų žemė" (Waterland, 1992), Shuttlecock (1993) ir Last Orders (1996) buvo ekranizuoti.

Daugiau naujų knygų