Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Esame tai, ką valgome. Valter Longo

Emocijos tavo lėkštėje. Lilė Lukminaitė

Emocijos tavo lėkštėje

Sveikos gyvensenos konsultantė Lilė Lukminaitė parašė kitokią knygą apie maistą. Knygoje „Emocijos tavo lėkštėje" apie maistą kalbama su begaline pagarba ir, svarbiausia, kaip apie dovaną, kurią reikia mokėti priimti, o kartais atsisakyti.

Autorė knygoje „Emocijos tavo lėkštėje" nepasakoja apie maiste esančias medžiagas – angliavandenius, riebalus ar baltymus, čia nekalbama apie kalorijų skaičiavimą ir nedalijami lieknėjimo patarimai. Knygoje rasite tokį maisto suvokimą, kokį seniai esame pamiršę. Maistas yra dovana mūsų kūnui ir sielai. Jis leidžia mums būti sveikiems, gerai jaustis ir tiesiog gyventi.

L. Lukminaitė tikina, kad pagrindinė taisyklė renkantis maistą yra išgirsti, ko nori organizmas. Reikia atmesti kažkur nugirstas ar kitų sugalvotas taisykles, netgi savo išankstinius nusistatymus ir paklausyti, ką sako kūnas. Būtent į tokią kelionę po save ir veda autorė knygoje „Emocijos tavo lėkštėje". Autorė pabrėžia, kad knygoje ji kur kas daugiau naudojasi pačios įgytomis žiniomis, analizuojant save ar bendraujant su žmonėmis, o ne tomis, kurias gavo mokydamasi. Tai žinios, būtinos kiekvienam žmogui, tačiau ne visuomet lengva jas gauti – reikia papildomai domėtis, skaityti ir ieškoti informacijos.

Mityba pirmiausia yra meilės ir pagarbos sau išraiška. Tai, ką valgome, parodo, kaip vertiname save, kiek leidžiame sau būti netobuliems, kaip priimame savo trūkumus, silpnybes ir ribotumą. Būtent todėl svarbu įsiklausyti į savo kūną, nes jis geriausiai jaučia, kokio maisto vertėtų atsisakyti, koks maistas jam tinkamiausias, koks užtikrina geriausią savijautą. Visiškai nesvarbus yra kūno svoris ar apimtys, svarbiausia tai, kaip jis atspindi sielą.

Knygoje „Emocijos tavo lėkštėje" autorė pataria, kaip išmokti girdėti savo kūną, suprasti savo poreikius, stebėti savijautą ir jos pokyčius, kaip pakeisti įpročius. Čia rasite tai, kas įkvėps keisti požiūrį į maistą ir į save.

Lilė Lukminaitė – jogos instruktorė, augalinės mitybos konsultantė ir interneto svetainės „Rojaus Daržas" įkūrėja, maisto dirbtuvių ir stovyklų organizatorė.

Daugiau naujų knygų