Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Esame tai, ką valgome. Valter Longo

Ir ožka neša laimę. Ilja Bereznickas

Ir ožka neša laimę

Animacinių filmų kūrėjo, dailininko ir scenaristo Iljos Bereznicko knyga „Ir ožka neša laimę" – tai nuotaikingi komiksai, skirti visai šeimai. Knygoje linksmai ir šmaikščiai pasakojama apie Lietuvos miesteliuose gyvenusius žydus ir jų folklorą.

Knygoje „Ir ožka neša laimę" I. Bereznickas ironiškai ir šiuolaikiškai perteikia žydų liaudies pasakos motyvais paremtą pamokančią istoriją, kurioje pasakojama apie žydų buitį ir kasdienybę, bei jų sugebėjimą pozityviai ir žvaliai žvelgti į gyvenimą net sudėtingiausiose situacijose.

Komiksuose gausu ironijos, sveiko, lengvo humoro ir, svarbiausia, čia visuomet randama išeitis, o sunkumai vertinami kaip įprasta gyvenimo realybė, kuri netrukus pasikeis. Tai pamokanti istorija apie išmintingus žmones ir jų gebėjimą kur kas plačiau bei paprasčiau vertinti pasaulį.

Ilja Bereznickas (g. 1948 m.) – Lietuvos animacinio kino režisierius, dailininkas ir scenaristas. Baigė architektūrą Kauno politechnikos institute, o vėliau režisūrą Maskvoje. Nuo 1985 m. dirbo Lietuvos kino studijoje režisieriumi ir dailininku. Taip pat yra dirbęs Izraelio, Norvegijos, JAV kino studijose. 2003–2004 m. dėstė Vizualiojo meno mokykloje Niujorke. Nuo 2002 metų Vilniaus dailės akademijoje dėsto animaciją.

Daugiau naujų knygų