Iškilimo šulinys. Brandon Sanderson

Iškilimo šulinys

Antroji rašytojo Brandon Sanderson serijos „Paskutinė imperija" dalis – „Iškilimo šulinys" patenkins visų, jau pamėgusių Miglos vaikus smalsumą. Kaip iš pelenų prikelti imperiją naujam gyvenimui?

Tai, kas atrodė neįmanoma, įvyko. Lordas Imperatorius buvo nugalėtas. Tačiau nugalėtas ir Kelseris – pagrindinis kovų įkvėpėjas. Svarbi užduotis atkurti ir atstatyti pasaulį teks Kelserio protežė – Vinei ir jos mylimajam. Kadaise buvusi gatvės mergiotė, ji dabar yra galingiausias Miglos vaikas žemėje. Vinei nerimą kelia tai, kad ji tapo naujos religijos objektu, be to, miglos tapo visiškai nenuspėjamos po to, kai mirė Imperatorius. Negana viso to, Vinę persekioja kažkokia keista būtybė.

Viltį kursto tik vienintelė legenda apie Iškilimo šulinį. Tačiau niekas nežino nei kur jis, nei ką jis gali...

Brandon Sanderson sukurta „Paskutinės imperijos" knygų serija laikoma vienu įspūdingiausiu pastarojo laiko fantasy žanro kūrinių. Pirmoji serijos dalis „Miglos vaikai" pasakojo apie fantastinį pasaulį, kuriame visus terorizuojantis valdovas turi absoliučią galią ir visi sukilimai prieš jį žlunga. Tačiau atsiranda herojus, kuris ryžtasi padaryti tai, kas neįmanoma – pasitelkus visą pogrindžio elitą nuversti despotą.

Antrosios dalies „Iškilimo šulinys" veiksmas vyksta jau po laimėto sukilimo ir pasakoja apie naujo pasaulio kūrimą, tačiau net ir nelikus žiauraus valdovo, ne viskas taip lengva, kaip norėtųsi.

Brandon Sanderson (g. 1975) – amerikiečių rašytojas, kuriantis fantasy, mokslinės fantastikos romanus ir trilerius. Užaugo Linkolne, Nebraskoje. Gyvena Jutoje su žmona ir vaikais, moko kūrybinio rašymo Brigham Young universitete.

Jo trilogija „Paskutinė imperija" sulaukė didelio susidomėjo tarp fantasy gerbėjų, todėl vėliau autorius parašė dar tris serijos knygas. Lietuviškai išleistos dvi pirmosios dalys – „Miglos vaikai" ir „Iškilimo šulinys".

Daugiau naujų knygų