Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Esame tai, ką valgome. Valter Longo

Narcizai – grobuonys tarp mūsų. Vida Čiuberkienė-Kumpikienė

Narcizai

Narcisizmo problema Lietuvoje menkai nagrinėta, tad Vidos Čiuberkienės-Kumpikienės knyga „Narcizai: grobuonys tarp mūsų" padės ne tik atpažinti, bet ir išmokti tam tikrų bendravimo su narcizais būdų, kurie apsaugos nuo neigiamų potyrių.

Narcizo sąvoka atsirado iš graikų mitologijos, kur vienas herojus, vardu Narcizas, įsimylėjo save pamatęs savo atspindį vandenyje. Psichologijai šią sąvoką pirmasis priskyrė Z. Froidas, teigęs, kad vienoks ar kitoks narcisizmas būdingas kiekvienam žmogui. Apskritai narcizu vadinamas save pervertinantis žmogus, kuriam būtinas kitų susižavėjimas. Psichologijoje ir psichiatrijoje tai vertinama kaip asmenybės sutrikimas, kurio ištakos yra nepilnavertiškumo kompleksas, o pats sutrikimas formuojasi jau vaikystėje ir didelę įtaką jam turi santykiai su tėvais.

XXI amžius dėl visuomenės susitelkimo į save dažnai vadinamas narcisizmo amžiumi, tad daugeliui mūsų tenka susidurti ne tik su patologiniais narcizais, bet ir su narcizo savybių turinčiais žmonėmis ir tai labai apsunkina bendravimą, darbą ar net gyvenimą.

Knyga „Narcizai: grobuonys tarp mūsų" skirta ne narcizams, kurie turbūt net ir negalėtų jos perskaityti – jie deda visas pastangas, kad nuslėptų šią savo savybę. Ši knyga skirta žmonėms, kuriems kasdienybėje tenka susidurti su narcisistinėmis asmenybėmis.

Kaip atpažinti narcizą?

Kokie požymiai gali padėti atpažinti narcisistinį asmenybės sutrikimą ir kokie kiti sutrikimai yra į jį panašūs?

Kaip narcizai elgiasi, kaip jie manipuliuoja kitais?

Ar narcizas gali mylėti kitą žmogų?

Kokie jausmai dažniausiai lydi narcizus?

Kas yra slaptasis narcizas?

Kuo ypatingas vidinis narcizo pasaulis?

Kokie paprastai būna ir kaip gyvena narcizų partneriai?

Ar įmanomi visaverčiai santykiai su tokiu žmogumi?

Kaip nutraukti nuodingą ryšį, kuris alina?

Į šiuos ir dar daugiau klausimų atsako knygos „Narcizai: grobuonys tarp mūsų" autorė.

Ar esate sutikę žmogų, kuris visada giriasi ir yra įsitikinęs esąs pats geriausias bei siekia sumenkinti kitus? Ar toks žmogus priverčia jus daryti tai, ko nori jis, o ne jūs? Ar pastebėjote, kad jam nerūpi tai, kaip jūs jaučiatės, nerūpi jūsų problemos? Jeigu taip, tai panašu, kad sutikote narcizą. Tai reiškia, kad darbe, šeimoje ar tiesiog tarp jūsų draugų yra žmogus, su kuriuo turite išmokti elgtis visiškai kitaip nei įprastai elgiatės su žmonėmis. Turite išmokti apsiginti nuo manipuliacijų ir „smegenų plovimo", kuriuos yra puikiai įvaldę narcizai. Knygoje „Narcizai: grobuonys tarp mūsų" atskleidžiama, kaip tai padaryti.

Daugiau naujų knygų