Niekada nepamiršime

Niekada nepamiršime

Neįtikėtina kaimyninės šalies Baltarusijos istorija!

Knygoje „Niekada nepamiršime" per 43 baltarusių vaikų pasakojimus, surinktus iškart po II pasaulinio karo, atsiskleidžia klastingo nacių plano „Ost" padariniai. Pagal jį buvo nutarta suvokietinti 25 procentus baltarusių, likę turėjo būti likviduoti. Plano vykdymo metu per II pasaulinį karą Baltarusijoje buvo sudeginta 9200 kaimų, 627 kaimai buvo sudeginti drauge su visais gyventojais, 4258 – su dalimi gyventojų. Žinoma, žmonės čia buvo naikinami ne tik šiuo būdu, ir apie visus juos knygoje „Niekada nepamiršime" pasakoja baltarusių vaikai. Po tokio niokojimo likusių gyvų vaikų pasakojimai kiekvienas ir labai skirtingas, su sava patirtimi, bet kiekviename yra ir šis tas bendro – beprotiškas vaikų troškimas gyventi, bet kokia kaina, kurią retkarčiais teko užmokėti labai didelę.

Skaitydami knygą, turite galimybę įsijausti į tai, kas karo metu nutinka civiliams gyventojams, juk jie pasakojimuose ir atsiminimuose apie karą taip dažnai lieka „už kadro", už garsių patrankų šūvių ir bombų sprogimų mūšio lauke. Kaip jaustumeisi, jei gyvas degtum žeminėje, kurioje slėpeisi nuo užpuolikų, ir negalėtum nė cyptelėti, kad tavęs nerastų? Kaip jaustumeisi, koncentracijos stovykloje slysdama grindimis į žmonių deginimo krosnį, bet paskutinę akimirką išgelbėta? Kaip išgyventi, jei tavo akyse iššaudyta visa tavo šeima, ir akimirksniu lieki vienas šiame pasaulyje?

Knygoje aprašomi žiaurūs vaizdai, todėl nerekomenduojame jos skaityti jaunesniems nei dvylikos metų vaikams, nėštukėms ir jautrių nervų skaitytojams.

Daugiau naujų knygų