Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Machiavelli : gyvenimas ideologijos šešėlyje. Paul Oppenheimer

Pasvalys

Pasvalys

Pasvalio kraštas - tai bekraštės lygumos, iki pat horizonto tobulai prižiūrimi žemdirbių laukai. „Via Baltica", arba Baltijos kelias – judriausia transporto magistralė Lietuvoje. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelyje lietuviai, latviai ir estai susikibo rankomis į 600 kilometrų gyvąją grandinę ir taip paskelbė visam pasauliui, kad yra pasiruošę taikiai kovoti dėl nepriklausomybės.

Ekonominis ir kultūrinis gyvenimas Pasvalio krašte teka tarp Vilniaus, Kauno ir Rygos. Šie ryšiai turi gilias istorines tradicijas.

Pasvalio rajonas – žemdirbystės kraštas. Čia žemės naudmenų našumo rodikliai yra vieni geriausių šalyje. Moderni žemės ūkio technika, naujos technologijos ūkiuose, gamyboje, stiprūs kooperatyvai. Tai padeda kelti darbo našumą ir gerinti darbo sąlygas.

Pasvalio žemė užaugino ne vieną šviesuolių kartą, kuri daug prisidėjo stiprinant Lietuvos valstybingumo, kultūros pamatus.

Albumas „Pasvalys" tikrai nenuvils. Gamtos ir kultūros paveldas: dvarų sodybos, parkai, bažnyčių bokštai, piliakalniai. Unikalus gamtos reiškinys – smegduobės. Čia turtinga istorinė praeitis ir žmonių svetingumas. Ir, žinoma, kultūrinis paveldas: naminė duona, alus. Apie visa tai papasakota šiame albume.

Daugiau naujų knygų