Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Vidaujos link. Vytautas Martinkus

Budėjimas baigtas. Stephen King

Budėjimas baigtas

Šiurpus ir įtemptas Stepheno Kingo romanas „Budėjimas baigtas" užbaigia detektyvo Bilo Hodžeso trilogiją, kurios pirmosios dalys „Ponas Mersedesas" ir „Radybos" tapo pasauliniais bestseleriais. Įdomūs ir įtaigūs veikėjai bei stulbinanti ir kraują stingdanti S. Kingo istorija gali būti skaitoma ir atskirai, ir kaip trilogijos apie „Mersedeso žudiką" pabaiga.

Jau šešerius metus Breidis Hartsfildas guli komoje 217-oje smegenų sužalojimų klinikos palatoje. Vegetacinės būklės ligoniui pasveikti atrodo neįmanoma ir kažin ar kas nors labai jaudinasi dėl pamišėlio, sukėlusio „Mersedeso skerdynes", kuriose žuvo ir buvo sužalota daugybė žmonių.

Tačiau ne viskas yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Breidis nėra toks bejėgis. Iš tikrųjų jis rado būdą, kaip gali daryti įtaką bent keliems ligoninėje dirbantiems žmonėms, kad šie darytų nusikaltimus už ligoninės sienų. Dar daugiau – technologijų genijus sukūrė hipnotizuojantį elektroninį žaidimą, kuris vartotojus priverčia nusižudyti.

Svarbiausias Breidžio tikslas – nubausti tris žmones, dėl kurių jis ir atsidūrė ligoninėje – detektyvą Bilą Hodžesą ir jo pagalbininkus – Holę Gibni ir Džeromą Robinsoną. O tuomet jis planuoja sukelti tikrą savižudybių epidemiją. Detektyvui Hodžesui ir visam miestui laikas tiksi greičiau nei atrodo...

Įtemptame psichologiniame trileryje „Budėjimas baigtas" S. Kingas dar kartą nustebina fantastišku siaubingu scenarijumi, kuris skaitant nepaleidžia ir verčia kūnu bėgioti šiurpuliukus. Žinant šiuolaikinių technologijų pažangą, S. Kingo sukurtas siužetas ima rodytis vis labiau ir labiau tikėtinas. Rašytojas puikiai atskleidžia ir gana dramatišką detektyvo Bilo Hodžeso gyvenimą. Pasibaigus knygai (ir visai trilogijai) skaitytojas pajus susižavėjimą ir pagarbą pagrindiniam veikėjui. Iš šiokį tokį nerimas prieš imdamas į rankas mobilųjį ar kitą įrenginį.

Stephen King (1947) – amerikiečių rašytojas. Parašė daugiau nei 200 knygų, įskaitant daugiau nei 50 siaubo ir fantastinių romanų, tokių kaip „Švytėjimas", „Žalioji Mylia", „Kerė", tapusių bestseleriais. Pagal daugumą jo knygų pastatyti kino filmai.

Studijavo anglų kalbą Meino universitete, kur susitiko būsimąją žmoną Tabithą Spruce. Baigęs studijas, S. Kingas dėstė anglų kalbą. Pradžioje šeima sunkiai vertėsi, gyveno namelyje ant ratų, S. Kingas rašė trumpus apsakymus, daugiausiai vyrų žurnalams. Daugiau nei 10 metų rašytojas turėjo problemų su alkoholiu, yra prisipažinęs, kad neatsimena, kaip parašė knygą „Kudžas". Romaną „Kerė" rašytojas buvo išmetęs, tačiau jį radusi žmona privertė pabaigti ir nuo šios knygos prasidėjo S. Kingo didžioji sėkmė.

Daugiau naujų knygų