Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Auksinės šaknys. Yaa Gyasi

Paskutinė karalienė. C.W. Gortner

Paskutinė karalienė

„Paskutinė karalienė" – istorinis romanas. Tai jaudinantis pasakojamas apie Ispanijos karalienės Joanos, ispanų dar vadinamos „la loca de amor" – „pamišėle iš meilės", nelaimingą likimą.

XV a. pabaigoje Ispanija – besikurianti veržli monarchija. Pradžią jos susivienijimui duoda iškilūs valdovai Kastilijos karalienė Izabelė ir Aragono karalius Ferdinandas, kurie siekia suvienyti visas Pirėnų pusiasalio valstybėles į vieną tvirtą karalystę. Visus įvykius savo akimis stebi Joana, trečiasis Izabelės ir Ferdinando vaikas. Ji mato, kaip krenta paskutinis Europoje musulmonų bastionas Grenada, kaip motina veda karius į mūšį, kaip baudžiami ir kankinami kitatikiai, ji klauso Kristupas Kolumbo pasakojimo apie jo nutrūktgalvišką žygį Atlanto vandenynu.

Šešiolikos metų sulaukusią merginą tėvai ištekina už Habsburgų imperijos įpėdinio Pilypo. Joana netrunka įsimylėti savo jauną vyrą ir tampa ištikima žmona, besirūpinančia vedybiniu gyvenimu ir vaikais. Bet įvykus tragiškiems įvvkiams ji tampa Ispanijos sosto paveldėtoja. Joana atsiduria visų Europos monarchų galios interesų centre. Iš visų pusių supama priešų ji duoda pažadą bet kokia kaina išsaugoti Ispanijos karūną.

Vesdama skaitytoją nuo miglotos Ispanijos didybės iki prabangių, bet mirtinai pavojingų dvarų Flandrijoje, Prancūzijoje ir Tiudorų valdomoje Anglijoje „Paskutinė karalienė" įtaigiai kuria dramatišką pasakojimą apie tolimą epochą, drąsią ir jautrią moterį ir jos ryžtą atgauti tai, kas jai priklauso nuo gimimo.

C. W. Gortner knygos – populiarūs ir pasaulinio pripažinimo susilaukę istoriniai romanai. Jie išversti į 25 kalbas, o kai kurios knygos tapo bestseleriais Lenkijoje ir JAV. Anksčiau mados ir sveikatos apsaugos srityse dirbęs vyras nuo 2012 m. visą savo laiką skiria rašymui.

Pasakojimas tęsiasi: modernizacijos traukinyje : Lietuvos šimtmetis, 1918-2018

Valstybės šimtmečio akivaizdoje sustiprėjo pastangos susieti dabartį su praeitimi, suteikti šiuolaikinio žmogaus vaizduotei peno ir žinių, kurie leistų pilniau, gyviau ir giliau suvokti praėjusio šimtmečio Lietuvos gyvenimą, jo lūžius, pasiekimus ir praradimus. Paradoksaliai iki šiol nėra jokios istorinės sintezės, kuri padėtų aprėpti minėtą laikotarpį kaip įvairialypį ir dinamišką istorijos tarpsnį, aktyviai tebeveikiantį mūsų tikrovę. Būtent šią spragą ir norima užpildyti, išleidžiant lietuvių kalba Lietuvos ir užsienio šalių specialistų (viso 23 autoriai), daugiausia istorikų ir menotyrininkų parašytą esė rinkinį „Pasakojimas tęsiasi: modernizacijos traukinyje. Lietuvos šimtmetis: 1918–2018", skirtą plačiajai visuomenei.

Daugiau naujų knygų