Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Žaiskime miške. Peter Houghton, Jane Worroll

Tai, ko netekome ugnyje. Mariana Enriquez

Tai, ko netekome ugnyje

Knyga „Tai, ko netekome ugnyje" – tai vienos garsiausių Argentinos rašytojų Marianos Enriquez apsakymų rinkinys. Grotesko ir juodojo humoro persmelktos tamsios istorijos supažindina su nematoma Argentinos kasdienybe.

Šioje knygoje sudėti laukinės vaizduotės ir velniškos drąsos kupini pasakojimai apie makabriškąją Argentinos pusę. Rašytoja vaizduoja gyvą ir pulsuojančią šiuolaikinę Argentiną su visa ten tarpstančia ir šokiruojančia nelygybe, smurtu, korupcija, kuri tapo kone įstatymu, su visuomenės atmintyje vis dar šmėkščiojančiais karinės diktatūros ir jos pradangintų žmonių šešėliais.

Šiuose pasakojimuose jauni žmonės užsimiršta vartodami narkotikus ir mėgaudamiesi skausmu; mergina, kuri neturi ko prarasti, įeina į apleistą namą ir niekada nebegrįžta; prieš smurtą artimoje aplinkoje protestuojančios moterys susidegina. Čia į gyvenimą ir iš jo veržiasi viltį praradę paaugliai, neišskiriami draugai, gatvės vaikai, nuo savo partnerių pavargusios nuobodžiaujančios moterys, o kažkas užsiima juodąja magija.

Šalia juodosios magijos ir paslaptingų dingimų, šios istorijos kupinos užuojautos tiems, kurie bijo ir jaučiasi sutrikę. Knygos „Tai, ko netekome ugnyje" autorė kuria tikroviškus veikėjus – mamas ir dukras, vyrus ir žmonas – tokius artimus mūsų kasdienybei.

„Tai, ko netekome ugnyje" – hipnotizuojanti proza su maloniu grotesko prieskoniu. Tai stiprūs pasakojimai apie viską, kas nutinka, kai mūsų tamsiausios aistros paliekamos nevaldomai klajoti. Tai tuo pat metu ir klasikinė, ir šiuolaikinė knyga.

Mariana Enriquez (g. 1973 m.) – argentiniečių rašytoja ir žurnalistė. Studijavo žurnalistiką ir socialinę komunikaciją, dirbo žurnalistinį darbą spaudoje ir radijuje. Daugiausia rašo trumpas istorijas, apsakymus.

Daugiau naujų knygų