Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Epochų virsmo sūkuriuose. Saulius Grybkauskas, Mindaugas Tamošaitis

Atsitiktinė visata. Alan Lightman

Atsitiktinė visata

Knygoje „Atsitiktinė visata: pasaulis, kurį maneisi pažįstąs" amerikiečių rašytojas ir fizikas Alanas Lightmanas su mokslininko entuziazmu ir tyrėjo smalsumu kelia emocinius ir filosofinius klausimus, kurie tampa vis aktualesni šių dienų mokslo atradimų kontekste.

Alanas Lightmanas geba suteikti lengvumo sudėtingiems klausimams. „Atsitiktinė visata" – tai esė rinkinys, kuriame autorius siūlo mesti žvilgsnį į viską iš skirtingų perspektyvų – laikas, simetrija, Dievas, seni batai, entropija, begalinė visata...

„Atsitiktinė visata" tyrinėja mokslo ir religijos dialogą; konfliktą tarp žmonių taip trokštamo pastovumo ir nuolatinio gamtos kitimo.

A. Lightmanas kalba apie galimybę, kad mūsų visata tėra atsitiktinumas. Jis aiškinasi, kokiu būdu šiuolaikinės technologijos atitraukė mus nuo tiesioginio santykio su pasauliu ir jo patyrimo bei kodėl kyla mūsų pasipriešinimas požiūriui, jog mūsų kūnai ir protai gali būti paaiškinami pasitelkus mokslą ir taisykles.

Ir po visais šiais autoriaus svarstymais slypi vienu metu ir gąsdinanti, ir viliojanti užuomina – viskas, ką mes matome ir ką suprantame apie pasaulį yra tik mažutė dalelė milžiniškos, gal net neišmatuojamos, visumos.

Alanas Lightmanas (Alan Lightman, g. 1948) – amerikiečių rašytojas, fizikas. Studijavo Prinstone ir Kalifornijos technologijų institute, kur įgijo daktaro laipsnį teorinės fizikos srityje. Dėstė Harvardo ir Masačusetso universitetuose, yra humanitarinių ir tiksliųjų mokslų specialistas. Jo straipsnius ir esė spausdina daugybė JAV leidinių. Yra parašęs šešis romanus, išleidęs memuarus ir esė rinkinius, taip pat keletą mokslinių knygų. Jo knyga „Einšteino sapnai" tapo tarptautiniu bestseleriu.

Daugiau naujų knygų