Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Trys Ievos dukterys. Eliof Shafak

Japonizmas. Erin Niimi Longhurst

Japonizmas

Tolima ir nepažini Tekančios Saulės šalis žavi visus egzotiškumu, neįprastais papročiais, sveiku maistu ir gyventojų ilgaamžiškumu. Atrodo, esama kažkokios magiškos gyvenimo paslapties, leidžiančios šios šalies žmonėms mėgautis kiekviena akimirka ir džiaugtis gyvenimo pilnatve. Knygoje „Japonizmas: menas džiaugtis gyvenimu" japonų kilmės rašytoja Erin Niimi Longhurst bando surasti tokio gyvenimo receptą.

Dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness), jogos ir kitos technikos susilaukia itin didelio vakariečių susidomėjimo. Šiandien dažnas renkasi tokį gyvenimo būdą, kuris leidžia sulėtinti tempą ir rasti laiko mėgstamiems dalykams. Kita vertus, neturi būti žlugdomas mūsų produktyvumas ir kūrybiškumas. Ieškant laimingo gyvenimo istorijų, žvilgsnis krypsta už Vakarų pasaulio, gyvenančio chaotišku tempu, ribų ir atrandamos nepažintos šalys bei jų kultūra. Japonija – viena iš jų.

Autorė Erin Niimi Longhurst klausia, kokie papročiai ir tradicijos daro Japoniją išskirtine šalimi. Skaitytojai susipažins, kas yra ikigai (tikslas) ir kaip neprarasti entuziazmo kasdieninio gyvenimo įtampoje. Japoniško gyvenimo išskirtinumą pabrėžia jų išskirtinė kaligrafija, įvairios gerbūvio kūrimo praktikos, tokios kaip ikebana arba gėlių kompozicijos teorija. Šios šalies arbatos gėrimo tradicijos ne mažiau žinomos pasaulyje nei britiškoji popietės arbatėlė, o požiūris į maistą leidžia mėgautis gera sveikata net ir sulaukus garbaus amžiaus.

Knygoje „Japonizmas: menas džiaugtis gyvenimu" atskleidžiama, kaip japonų filosofija, tradicijos ir menas padeda susikurti gyvenimo pilnatvę. Autorė pataria, kaip šio japonizmo akcentus galime perkelti į savo kasdienybę ir praturtinti ją netikėtais įspūdžiais. Pažvelkite į savo gyvenimą per wabi-sabi (gyvenimo laikinumo) prizmę, sukurkite vienovės pojūtį tarsi atlikdami kintsugi (sudužusios keramikos klijavimas auksu) ir keiskitės pasitelkę kaizen (įpročio formavimo technika). Tai padės padaryti ši knyga, kurią galima laikyti japoniško gyvenimo būdo vadovėliu.

Japonijoje gimusi ir augusi Erin Niimi Longhurst subrendo šioje kultūroje ir teigia norinti su jos savitumu supažindinti platesnį skaitytojų ratą. Šiuo metu Londone gyvenanti autorė rašo gyvenimo būdo tinklaraštį ir dirba komunikacijos bei socialinių tinklų srityje. Mergina taip pat užsiima labdaringa veikla bei yra socialinė aktyvistė. Dabar didžiausia jos aistra – maistas, todėl laimėjusi keletą konkursų, Erin Niimu Longhurst dabar mokosi kulinarijos paslapčių.

„Kokia tavo priežastis gyventi? Kas motyvuoja tave kasdien ryte šokti iš lovos ir priverčia tave veikti? Siek balanso, teik prioritetą tam, ką mėgsti daryti ir rask laiko pasirūpinti savimi", – pataria Erin Niimu Longhurst.

Daugiau naujų knygų