Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Trys Ievos dukterys. Eliof Shafak

Miglos vaikai. Brandon Sanderson

Miglos vaikai

Magiška mistinė amerikiečių rašytojo Brandono Sanderso knyga „Miglos vaikai“ - tai pirmoji ciklo „Paskutinė imperija“ knyga, kurioje skaitytojams atsiveria įspūdingas fantastinis pasaulis, kupinas politikos intrigų, kovų, magijos ir burtų.

Kažkada gimė herojus, pasiryžęs išgelbėti pasaulį. Jaunas vyras, kurio praeitis buvo niekam nežinoma, drąsiai metė iššūkį pasaulį užvaldžiusiai tamsai. Ar gali būti, kad tuomet nugalėjo tamsa?

Jau tūkstantį metų iš dangaus krenta pelenai ir nebežydi gėlės. Ir tiek pat laiko viskam vadovauja įgijęs absoliučią jėgą visus engiantis valdovas. Bet koks sukilimas prieš jį paslaptingai žlunga. Tuomet, kai viltis atrodo seniai prarasta ir sunku net prisiminti, jog kažkada ji egzistavo, įvyksta stebuklas. Vėl atsiranda galimybė įveikti tamsą ir nemirtingą, neįveikiamą valdovą. Planuojamas naujas sukilimas. Sukilimas, kuris priklausys nuo nusikaltimų meistro Kelserio, nuo jo gudrumo ir gebėjimų bei nuo naujos jo bendražygės ryžto.

Kelseris pasitelkia visą pogrindžio elitą, protingiausius ir patikimiausius  alomantijos burtų meno meistrus. Visi jie pasidalija daugybe savo galių ir pasiryžta iššūkiui. Tuomet Kelseris atskleidžia jiems galutinį savo tikslą – jis planuoja ne tik didžiausią istorijoje apiplėšimą, bet ir despoto sužlugdymą.

Net ir su geriausiais kriminaliniais protais Kelserio planas atrodo sunkiai įgyvendinamas, kol likimas jam atsiunčia atžarią gatvės mergiotę, gyvenime mačiusią ir šilto, ir šalto. Ji yra išmokusi niekuo nepasitikėti, nes žino, kad tik taip gali išgyventi. Tačiau jai ir vėl teks pasitikėti, nes Kelseris jai padės įvaldyti galias, apie kurias ji nė nesvajojo.

Ir tuomet iškyla paprastas klausimas – o kas, jei pranašystė neišsipildys?

Brandon Sanderson (g. 1975) – amerikiečių rašytojas, kuriantis fantasy, mokslinės fantastikos romanus ir trilerius. Užaugo Linkolne, Nebraskoje. Gyvena Jutoje su žmona ir vaikais, moko kūrybinio rašymo Brigham Young universitete.
Studijavo biochemiją, tačiau padaręs pertrauką suprato, kad chemijos nepasiilgo, bet labai pasiilgo rašymo. Baigė anglų kalbos studijas. Dirbdamas naktinėje pamainoje viešbutyje visą laisvą laiką skirdavo rašymui. 2005 metais buvo išleistas pirmas rašytojo romanas, kurį leidyklai jis buvo nusiuntęs prieš pusantrų metų. Už savo kūrybą yra pelnęs daugybę apdovanojimų. Sandersonas vienintelis rašytojas į trumpąjį David Gemmell Legen Award sąrašą patekęs per septynerius metus aštuonis kartus. 2011 metais jis šį apdovanojimą laimėjo.

Daugiau naujų knygų