Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Trys Ievos dukterys. Eliof Shafak

Vis dar aš. Jojo Moyes

Vis dar aš

„Vis dar aš" – trečiasis britų rašytojos Jojo Moyes romanas apie Luisą Klark, skaitytojų jau pamiltą iš ankstesnių pasakojimų „Aš prieš tave" ir „Po tavęs".

Šį kartą pagrindinė veikėja Luisa Klark atvyksta į Niujorką, ji nori pradėti naują gyvenimą, atsiduoti nuotykiams ir tiki, kad, nepaisant atstumo, pavyks išsaugoti santykius su mylimuoju Semu.

Ji žino, kad juodu su Semu skiria begalė mylių, kad jos darbdavys yra geras žmogus, o jo žmona turi paslaptį. Tik ji nežino, kad sutiks kai ką, kas pakeis jos gyvenimą ir viską apvers aukštyn kojom.

Luisa gerte geria Niujorko gyvenimą, atsiduoda naujam darbui ir visoms megapolio teikiamoms galimybėms. Ji dirba Leonardui Gopnikui ir jo jaunai žmonai Agnesei ir greitai pradeda bendrauti su Niujorko grietinėle – turtingiausiais žmonėmis. Taip susipažįsta ir su Džošu Rajanu, kuris į Luisos gyvenimą įneša keistą ir skausmingą praeities dvelksmą.

Pamažu Luisa ima jausti, kad širdis plėšosi tarp darbo Penktojoje aveniu ir vintažinių drabužių krautuvėlės, kurioje ji jaučiasi saugi ir laiminga kaip namie. Kaip gyventi klausant širdies? Kas iš tiesų yra Luisa Klark ir ko ji nori iš gyvenimo? Kur rasti drąsos ir ryžto daryti tai, kas teiktų laimę ir ramybę? Tai klausimai, į kuriuos Luisa galiausiai turės atsakyti.

Linksmas, kupinas romantikos, o kartais ir graudulio romanas „Vis dar aš" atves Luisą Klark iki aiškaus suvokimo, kas ji, išmokys būti teisinga sau ir gyventi drąsiai savo naujajame pasaulyje.

Jojo Moyes (g. 1969) – britų rašytoja, žurnalistė. 10 metų dirbo žurnalistinį darbą: devynerius The Independent ir metus iš Honkongo rašė leidiniui The Sunday Morning Post. Didžiausią sėkmę rašytojai atnešė trilogija apie Luisą Klark: „Aš prieš tave", „Po tavęs" ir „Vis dar aš".

Trijų pirmujų J. Moyes knygų rankraščius leidyklos atmetė. Jojo Moyes nusprendė, kad jeigu tas pats nutiks ir su ketvirtąja jos knyga, ji nustos rašyti. Tačiau išsiuntinėjusi leidykloms vos kelis pirmus naujosios knygos skyrius, J. Moyes sulaukė pasiūlymų net iš kelių leidėjų. 2002 metais išleidusi pirmąjį romaną „Sheltering Rain", J. Moyes visą savo laiką skyrė rašymui, taip pat toliau rašė straipsnius The Daily Telegraph.

Rašytojos leidėjas atsisakė išleisti bestseleriu tapusį romaną „Aš prieš tave" ir J. Moyes jį pardavė kitai leidyklai. Šis romanas tapo skaitomiausiu devyniose pasaulio šalyse, parduota jau trylika milijonų jo kopijų. 2016 metais kino ekranus pasiekė pagal šį romaną sukurtas filmas, kuriam scenarijų rašė pati Jojo Moyes. J. Moyes – viena iš nedaugelio rašytojų, net du kartus laimėjusi Romantinių novelių asociacijos apdovanojimą. Pirmoji kritikų įvertinta knyga „Uždraustas vaisius"(2004 m.), o antroji – „Paskutinis mylimojo laiškas" (2011 m.). Trys jos romanai tapo New York Times bestseleriais. Rašytoja gyvena savo fermoje Esekse, Anglijoje su vyru žurnalistus Charles Arthur ir trimis vaikais.

Daugiau naujų knygų