Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Aistra užribyje. Virginija Meilūnė

Pušis, kuri juokėsi. Kęstutis Šapoka

Pušis, kuri juokėsi

Aušta naujosios Lietuvos aušra. Ką tik nutilo Dainuojanti revoliucija. Pasroviui per gyvenimą plaukia keletas jaunuolių. 1992-ųjų, o gal 1994-ųjų Vilnius. Žadėtą šviesų rytojų nušlavė ezoterikos banga. Iš televizoriaus ekrano žodį skelbia Kašpirovskis ir į kosmosą skrenda jau nebe Gagarinas, o kunigas Paltanavičius... Klesti Gariūnai, kur, matuojantis naują odinę striukę, pardavėjas iš kišenės pavagia pinigus. Mieste sproginėja mafijos automobiliai. Tiesiog gatvėje urlos nuauna kedus, o kolektyviniuose soduose vyksta tūsai.

Ši knyga „Pušis, kuri juokėsi" – tai „Parduotos vasaros" norintiems užsidirbti varganai egzistencijai, išlikimo žiauriomis sąlygomis mokykla „Kaip grūdinosi plienas" ir epochos veidrodis, kuriame „Pušis, kuri juokiasi" ir toliau juokiasi...

Kęstutis Šapoka (gim. 1974) – dešimtajame dešimtmetyje verslo nekūrė. Buvo metalistas ir svajojo tapti prarabu statybose arba automechaniku autoservise. Deja, svajonės neišsipildė ? tapo menininku ir rašytoju. O po to ? dar ir menotyrininku ir parodų kuratoriumi. Kritikuoja institucinį meną ir autentiškos kūrybos strategiją. Šios knygos „Pušis, kuri juokėsi" tekstas – tai dokumentiškas autoriaus ir Lietuvos jaunų dienų koliažas.

Daugiau naujų knygų