Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Sugrįžimas. Kathryn Taylor

Atrastoji Kernavė

Atrastoji Kernavė

Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija 2017-uosius palydėjo leidiniu „Atrastoji Kernavė. Kernavės archeologinės vietovės muziejaus katalogas".

Leidinys pristato Kernavės archeologinės vietovės muziejuje eksponuojamus archeologinius radinius, surastus Kernavėje arba jos apylinkėse. Katalogo turinys atkartoja ekspozicijos struktūrą, kuri yra paremta ne archeologinėms ekspozicijoms labiau įprastu radinių išdėstymu chronologiniu ir tipologiniu principu, bet siekiu atskleisti praeities bendruomenių gyvenseną.

Katalogo rengėjai viliasi, kad kataloge pateikta informacija apie Kernavės priešistorę ir viduramžius, čia gyvenusių bendruomenių veiklas ir amatus, pasaulėžiūrą ir laidojimo papročius, detalūs per 900 eksponatų aprašai ir vaizdai bus naudingi muziejininkams, mokslininkams bei visiems, besidomintiems archeologiniu paveldu ir Lietuvos istorija. Įvadinėje katalogo dalyje skaitytojas taip pat ras informacijos apie į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytą Kernavės archeologinę vietovę, Archeologinės vietovės muziejų, archeologinių tyrimų istoriją ir rezultatus.

Leidinio „Atrastoji Kernavė. Kernavės archeologinės vietovės muziejaus katalogas" leidybą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.