Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Keisk drabužius – keisk gyvenimą. George Brescia

Laikas iš antrų rankų. Svetlana Aleksijevič

Laikas iš antrų rankų

Ukrainoje gimusi baltarusių rašytoja, 2015 m. Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič sukūrė unikalią polifoninės literatūros formą. „Aš neklausiu apie socializmą, aš klausiu apie meilę, pavydą, vaikystę, senatvę, muziką, aš klausiu apie tūkstančius smulkių žmonių gyvenimo dalelyčių... iš to pasaulio, kuris išnyko", - sako rašytoja.

Negailestingai atvirai piešdama sovietinio žmogaus portretą, ji demaskuoja ne tik valstybės galingųjų kurtus mitus, bet ir beprasmybę iliuzijų, kuriomis šiandien gyvena tų mitų aukos.

„Laikas iš antrų rankų: gyvenimas ant socializmo griuvėsių" - naujausia ir turbūt reikšmingiausia penkių knygų ciklo „Utopijos balsai" knyga.

Knygoje „Laikas iš antrų rankų: gyvenimas ant socializmo griuvėsių" pateikti monologai užrašyti dešimt metų keliaujant po buvusią Sovietų Sąjungą. Čia prabyla paprasti žmonės, anksčiau retai turėdavę teisę kalbėti. Tai knyga apie mus. Apie tai, kad žmogų galima užprogramuoti. Tai pasakojimas apie bauginantį ir kartu tragiškai gražų pasaulį, iš kančios sukurtą civilizaciją.

Autorės knygos išverstos daugiau nei į 30 kalbų.