• 8 savaičių dieta

  8 savaičių glikemiją mažinanti dieta. Michael Mosley

  Kaip išvengti II tipo diabeto ir jį išsigydyti be vaistų

  Knyga norintiems išmokti gyventi sveikai

  Knygos pratarmės autorius - profesorius Roy Taylor

  Dr. Michaelo Mosley „8 savaičių glikemiją mažinanti dieta" yra visiškai naujas požiūris į didžiausią šių laikų epidemiją — II tipo diabetą.

  Mūsų maiste gausu cukraus ir greitai virškinamų angliavandenių, kurie organizme ne tik didina riebalų kiekį, bet ir kelia pavojų susirgti II tipo diabetu, vėžiu, patirti insultą, kentėti nuo demencijos ir visą gyvenimą vartoti vaistus. Daugelio suaugusiųjų kraujyje yra padidėjęs gliukozės kiekis, tačiau neretas žmogus apie tai net nežino.

  Šioje aktualioje knygoje „8 savaičių glikemiją mažinanti dieta" daktaras M. Mosley aiškina, kodėl organizme kaupiasi pavojingi pilvo riebalai, ir pataria, kaip kuo greičiau jų atsikratyti. Jis sugriauna mitus apie tai, kad greitas svorio metimas nėra gerai ir kad tie, kurie numeta svorio greitai, taip pat greitai jo ir vėl priauga.

  Nugalėkite diabetą be vaistų, laikydamiesi 8 savaičių nuoseklaus mitybos plano ir ruošdami maistą pagal receptus iš New York Times pripažintos bestselerių autoriaus daktaro M. Mosley knygos.

  Jeigu jus kamuoja II tipo diabetas ir norite visiškai atgauti sveikatą — ši knyga skirta jums. Jeigu šis sutrikimas pasitaikė jūsų giminės istorijoje, pasiūlykite knygą artimiesiems. XXI amžiuje kiekvienas privalome kovoti su nauju ydingu mūsų visuomenės reiškiniu — pirmą kartą per 200 tūkstančių Homo sapiens evoliucijos metų privalome mokytis išvengti žalos, kurią daro maisto perteklius.

 • Amžinai

  Amžinai. Sarah Jio

  Kartu su mylimuoju Rajanu mėgaudamasi romantiška vakariene restorane, Kailė jaučiasi laiminga: sėkminga žurnalistės karjera Heralds leidinyje ir tobulas sužadėtinis gyvenimui suteikė pilnatvės, kurios ji taip ieškojo. Išėjus iš restorano, ji pastebi ant šaligatvio sėdintį benamį, kuriam pasiūlo padavėjos rūpestingai supakuotą torto gabalėlį. Tačiau jų akims susitikus Kailė sustingsta. Ar gali būti, kad barzdotas valkata yra jos pirmoji meilė Keidas? Kai Kailė sutiko Keidą prieš 10 metų, jų aistra užsiplieskė akimirksniu. Tai buvo žmogus, kurio ji laukė visą gyvenimą ir tikėjo, kad jųdviejų meilė truks amžinai. Bet vieną dieną Keidas dingo, palikęs Kailę sudaužyta širdimi. Kažkada buvęs gražus vyras, dabar ant šaligatvio sėdėjo atmintį praradęs nuvargusio veido šešėlis iš praeities. Kailė nusprendžia padėti buvusiam mylimajam susigrąžinti prarastą gyvenimą ir išsiaiškinti mįslingas Keido nelaimės aplinkybes. Tačiau netrukus ji atsiduria jausmų kryžkelėje tarp meilės Rajanui ir staiga į jos gyvenimą sugrįžusiam Keidui.

 • Apie Maironį

  Apie Maironį : Maironio kritinės recepcijos rinktinė (1890-2010)

  Savo rankose laikote Maironio kritinės recepcijos istorijos rinktinę. Nors joje rasite didžiąją dalį klasikinių maironianos straipsnių, leidinio tikslas nėra pateikti geriausius ir svarbiausius Maironio kūrybai skirtus darbus. Šia knyga veikiau siekiama pristatyti Maironio vertinimų panoramą 1890-2010 m. Atrinkti straipsniai, kurie, sudarytojo manymu, reprezentuoja Maironio kritinių vertinimų istoriją bei raidą.

  Daugiau kaip prieš šimtmetį lietuvių literatūros kanone svarbiausio lietuvių poeto statusu įkurdintas Maironis ten lieka ir nūdien. Kartu išlieka statiškas, prie tokio statuso derantis poeto vaizdinio ir vertinimų rimtumas, kuris jau nuo mokyklos suolo dažnam tapo norma. Tiesa, tokį vertinimą skatina ir pati Maironio kūryba bei asmuo, jo polinkis siekti solidumo, saiko, normos, dėl ko kartais atrodo, kad Maironis jau nuo pat pradžių buvo laikytas klasiku.

  Esamo Maironio vaizdinio ši knyga nepakeis. O štai kantriam ir nuosekliam skaitytojui ji gali atverti Maironio portreto gelmę, t. y. jo istoriškumą, bei parodyti, kad šis portretas nėra savaiminis ir monolitiškas, o buvo kurtas ir yra tebekuriamas perklojant skirtingus skirtingų laikotarpių vertinimus, interpretacinius konfliktus bei sandraugas. Dėl to, skaitant šią knygą, vertėtų turėti minty kiekvieno straipsnio istorinį kontekstą bei parašymo aplinkybes, leisiančias adekvačiau suvokti turinį. Turint omenyje Maironio statusą, egzistuojantis vertinimų daugis bei jų prieštaravimai rodo, kad poeto svarba išlieka, o kultūra nėra sukaustyta vieno „teisingo" požiūrio prievartos ar daugiau skirtingų žvilgsnių tiesiog nesugebančios pateikti apatijos.

  Maironio kritinės recepcijos istoriją galima skaityti ir kaip savitą lietuvių kultūros istorijos metonimiją, nes Maironis, nebūdamas didžiausias lietuvių poetas (dėl šio, estetiniu kriterijumi grindžiamo matavimo konsensusą rasti sudėtinga), neabejotinai yra svarbiausias lietuvių poetas, kurio tekstai persmelkę visą mūsų kultūrą. Jis nėra tas rašytojas, kurio knygos laikomos po pagalve, tačiau jautri klausa nesunkiai atpažįsta jo kūrinių dalyvavimą kasdieniame mūsų bendruomenės gyvenime. Tai tampa ypač akivaizdu kiekvienu sunkmečiu.

  Ši rinktinė skaitytojui gali suteikti progą pamatyti, kad nėra labiau politinio (plačiąja prasme) lietuvių poeto nei Maironis. Ir kad beveik 90 metų senumo Julijono Lindės-Dobilo teiginys apie Maironį kaip didesnį veikėją nei Atgimimo herojai Vincas Kudirka ar Jonas Basanavičius vis dar atlaiko istorijos išbandymus.

 • Aplinkosauga

  Aplinkosauga: šiuolaikinio valdymo iššūkiai. Pranas Mierauskas

  Knygoje „Aplinkosauga: šiuolaikinio valdymo iššūkiai" pateikiamas šiuolaikiškas požiūris į aplinkos valdymą globaliuoju, Europos ir Lietuvos lygmenimis, analizuojami įvairūs aplinkos valdymo (aplinkosaugos) aspektai, supažindinama su atitinkamomis sąvokomis, aptariami pagrindiniai saugomųjų teritorijų ir ekosistemų valdymo principai, darnaus vystymosi sąsajos su aplinkos valdymu, šios srities pokyčiai.

  Vadovėlis „Aplinkosauga: šiuolaikinio valdymo iššūkiai" parengtas pagal aplinkos valdymo, administravimo ir vadybos studijų programas. Jis skirtas aplinkosaugos, aplinkotvarkos, aplinkotyros, ekologijos, aplinkos inžinerijos, taip pat turizmo, paveldo, viešosios politikos, viešojo administravimo, vadybos ir kitoms bakalauro bei magistro studijoms.

  Knyga „Aplinkosauga: šiuolaikinio valdymo iššūkiai" turėtų būti naudinga ir praktikams – aplinkosaugos specialistams, mokytojams, gamtininkams, visiems besidomintiems aplinka ir jos išsaugojimu.

 • Aš tau sakau

  Aš tau sakau. Vilma Kava

  „Aš tau sakau" – romanas visoms išvažiavusioms ir visoms pasilikusioms.

  Vaikystėje gyvenau „prie sienos", o dabar – „už sienos".

  Mano gimtuosiuose Lazdijuose apsisukdavo autobusai – toliau nebuvo kur važiuoti, niekas neleido.

  Išvažiavau, kur galėjau, – į Vilnių studijuoti žurnalistikos.

  Daugiau kaip prieš dešimtmetį išvykau dar toliau – į JAV, Čikagą.

  „Aš tau sakau" – mano pirmoji knyga.

  Norėjau, kad būtų lengva skaityti, kad džiugintų, kad būtų juokinga.

  Taip ir bus: vieni juoksis, kiti verks.

  Priklausomai nuo to, kaip skaitys.

  Vilma Kava

  Saulė – Lietuvoje, Vilniuje, Ada – JAV, Čikagoje. Geriausios draugės, kurių gyvenimas, regisi, jau niekuo nebegali nustebinti. Dvi visko mačiusios, vaikus užauginusios, vyrus palikusios ir pačios buvusios paliktos – tokios kaip daugelis mūsų. Lietuvoje jos drauge perėjo ugnį ir vandenį. Bet gyvenimas keičiasi, ir geriausia draugė dabar šypsosi Skype iš už Atlanto. Kas geriau supras ir palaikys, jei ne toji, kuriai gali papasakoti viską, nesvarbu, kad jos nėra šalia? Draugystė – didžiulė jėga, padedanti įveikti silpnumo akimirkas. Vienišumą, kai atrodo, kad likai viena pasaulyje, vaikai toli ir niekas tavęs nemyli. Naujos meilės ilgesį. Ir svetimos šalies kartumą bei žavesį, kai gyvenimą tenka išmokti iš naujo. Pusė Saulės ir Ados gyvenimo jau praėjo, o kitoje pusėje – kas? Rutina? Nuotykis, prasidedantis, kai nusišypsai nepažįstamam vyriškiui? Vienatvė, kai verki su vyno taure prie kompiuterio monitoriaus? Moterys rašo viena kitai tai, ko dažnai neišdrįstų pasakyti garsiai. Vieni metai, kurie keičia viską. Vilnius – Čikaga, iš širdies į širdį.

 • Bėganti ugnis

  Bėganti ugnis. D. 2. Alicia Gutje

  Įspėjame: knygoje yra scenų, skirtų tik suaugusiesiems!

  Sužinojęs apie Sofijos praeitį, Aronas Loganas dar labiau ją pamilo ir glaudė prie savęs, bet ji pasirinko gyvenimą be architekto. Jis juk turi šeimą ir gali būti joje laimingas, jeigu tik ji pasitrauks iš kelio. Nors Sofija jaučiasi kur kas laisvesnė būdama su Aronu, nė viena, net ir stipriausia meilė, ne visada geba paaiškinti žmonių sprendimų ir sulaikyti nuo savo noru daromų klaidų.

  Ar lemtis pajėgi juos vėl suvesti? O gal širdys duš paskutinį kartą, palikdamos meilės šukes?

  „Niekada nemaniau, kad imsiu bijoti savo pačios minčių. Juo labiau kad pasijusiu apsėsta. Bet esu... Jo. Vyro, kuris vieninteliu akies mirksniu sudrebina mano vidų. Staiga atsiradęs noras Jį pažinti gąsdina. Kaltinau tas velniškai pavojingas akis, lyg šešėlį persekiojančias mane. Per vėlu. Jis akiplėšiškai įsibrovė į vaizduotę ir be skrupulų ją užkariavo. Atkaklumas, pavydėtinas ryžtas siekiant tikslo, gebėjimas prikaustyti dėmesį, menas žaisti kito jausmais be proto žavi ir traukia artyn. Abejonės stumia atgal, bet jausmų, kad ir kokių nuodėmingų, taip paprastai neužgniauši..."

  Alicia Gutje