Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Apsimesk, kad šoki. Diane Chamberlain
 • 1941-ųjų birželis

  1941-ųjų birželis. Mark Solonin

  „1941-ųjų birželis: galutinė diagnozė" yra šeštoji, paskutinė, Rusijos istoriko Marko Solonino knyga lietuvių kalba, kuria baigiama didelio populiarumo sulaukusi knygų serija „Mark Solonin".

  Daugelio metų autoriaus darbą vainikuojančioje knygoje įrodoma, kodėl Raudonoji armija, kovos technika bei karių gausa pranašesnė už Vermachtą, patyrė daugybę triuškinamų pralaimėjimų. Puolamajam karui svetimoje teritorijoje atkakliai rengiamos sovietų kariuomenės vadai pirmosiomis karo dienomis susidūrė su masinio dezertyravimo atvejais, raudonarmiečių nenoru kautis už kruvinąjį Stalino režimą.

  Šios niūrios tiesos mūsų dienų Rusijoje vis dar nenorima pripažinti. Būtent todėl M. Soloninui vis dar klijuojama istorinio revizionisto etiketė. Jis lyg krislas akyje dabartinei Rusijos valdžiai, kuri iki šiol telkia naciją savo agresyviems tikslams remdamasi „didžiojo tėvynės karo" mitu.

 • Apsimesk, kad šoki

  Apsimesk, kad šoki. Diane Chamberlain

  Kai baigiasi apsimetinėjimas, prasideda melas...

  Trumpai tariant, – mėgo sakyti jis, – jeigu apsimesi, kad esi toks, kokį nori save matyti, tai ilgainiui toks ir tapsi.

  1990-ųjų vasara. Keturiolikmetė Molė Arnet su visa didžiule šeima gyvena nuosavuose namuose. Ją karštai myli tėvas – psichoterapeutas, išgarsėjęs knygomis apie jo paties sukurtą „apsimetinėjimo terapijos" metodą, taip pat – ją įsidukrinusi mama, išauginusi ją kaip savo vaiką ir Amalija – jos biologinė motina, taip pat gyvenanti netoliese. Molė auga saugiame ir jaukiame ją mylinčių suaugusiųjų sukurtame pasaulyje. Tačiau šis saugos jausmas palengva pradeda nykti, kai ji sužino apie giminėje bręstantį planą, kurį sustabdyti ne jos jėgoms ir kuris kėsinasi idilišką vasarą paversti košmaru.

  Tą vasarą, prieš 20 metų, pasikeitė Molės gyvenimas...

  Kodėl ji atsiskyrė nuo tų, kuriuos mylėjo?

  Kokie įvykiai privertė ją atsiriboti nuo praeities ir suręsti milžinišką paslapčių ir melo sieną?

  Knygoje „Apsimesk, kad šoki" subtiliai persipina dabarties įvykiai ir prisiminimai apie praeitį. Akcentuojama tikrųjų vertybių – meilės ir šeimos – svarba, jaudina ypatingas pagrindinės romano veikėjos prieraišumas tėvui.

  Diane Chamberlain romanas „Apsimesk, kad šoki" įtraukia psichologiniu įtaigumu, pasakojimo nuoširdumu apie žmogiškąją būtį, jos trapumą ir priešinimąsi jai.

 • Apsisprendimas

  Apsisprendimas. Kathryn Taylor

  Senos paslaptys atskleistos, bet Daringamo dvare toliau verda aistros. Ką pasirinks naujasis paveldėtojas: kerštą ar susitaikymą?

  Ištaigingas Daringamo dvaras idiliškame mūsų dienų Anglijos kampelyje visada priklausė Kemdenų giminei. Karta iš kartos jį paveldėdavo vyriausias Kemdenų sūnus. Niekas nė nebūtų įtaręs, kad vieną dieną dvaras galėtų išsprūsti iš šios kilmingos šeimos rankų...

  Benas neapsisprendžia, ar vykti į Niujorką, kur jo laukia svarbūs verslo reikalai, ar pasilikti dvare ir geriau pažinti savo naująją šeimą, kurios nariai priima jį labai skirtingai. Senoji ponia niekaip nenori susitaikyti su ištikusia padėtimi, o dabartinis dvaro šeimininkas – Beno tėvas – įtartinai ramiai reaguoja į dramatiškus įvykius. Kokia dar tiesa paaiškės apie Daringamo dvarą ir kokio netikėto prašymo sulauks Benas?

  Įsižiebę Beno ir Keitės jausmai patiria rimtų išbandymų. Vyrui atgavus atmintį ir prisiminus tikruosius ketinimus, jųdviejų santykiai tampa labai painūs. Lyg tyčia tuo metu Keitei ima meilintis žavus atvykėlis iš Prancūzijos. Ar Beno ir Keitės meilė įveiks iškilusius sunkumus? Kokį sprendimą lemtingą akimirką priims Keitė?

  Šioje knygoje yra visko, ko laukiame skaitydami apie senus dvarus ir jų gyventojų likimus: kiekviename rūmų kampelyje knibždančios intrigos ir paslaptys, neužmirštami veikėjai, vienas kitą vejantys įvykiai ir aistros prisodrinta meilės istorija.

 • Aš sėdėjau Stalinui ant kelių

  Aš sėdėjau Stalinui ant kelių. Markas Zingeris

  Lietuvos teatrams skirtų amerikietiškų miuziklų vertėjui Jašai Bliuminui diagnozuojama širdies liga. Prieš guldamasis ant operacinio stalo, jis mintimis grįžta į savo stulbinančią praeitį. Ir atveria mums ištisą margaspalvę epochą.

  Vaikystėje gabus berniukas, laimėjęs Maskvoje skaitovų konkursą, buvo pasodintas Stalinui ant kelių ir atsidūrė milžiniškais tiražais leidžiamų vaikų žurnalų viršeliuose, sovietinės tikrovės paženklintoje paauglystėje suliepsnojo meile repatriantei brazilei, o galiausiai su tūkstantine minia lemtingą naktį stojo ginti Lietuvos.

  „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių" - tai epinis nostalgiškas pasakojimas apie senovinę „Kauno Lietuvos" šeimą ir nenumaldomas aplinkybes, lemiančias žmogaus gyvenimo kelią. Romanas išsiskiria pastabumu menkiausiai detalei ir šiurkščiai švelniomis intonacijomis, kurios primena personažų pamėgto džiazo instrumento – saksofono – skambesį.

  Rašytojas, poetas, dramaturgas, vertėjas Markas Zingeris yra trijų poezijos rinkinių, apsakymų rinktinės ir keturių romanų autorius. 2013 m. apdovanotas Riterio kryžiaus ordinu už kūrybą ir kultūrinį darbą.

 • Automobiliu aplink JAV

  Automobiliu aplink JAV. Ugnė Matekonytė

  Svajonės pildosi – jei iki šiol nedrąsiai planavote savo gyvenimo nuotykį kitoje Atlanto pusėje, su šia knyga planą įgyvendinti bus daug lengviau!

  Ar žinote, iš kurio Čikagos dangoraižio bokšto atsiveria įspūdingiausia panorama, o kurioje valstijoje verčiau saugotis į kelią drąsiai bet kurią minutę įžengti galinčių ne visada draugiškai nusiteikusių meškų?

  Kur geriau keliauti ne sezono metu, o ką aplankyti vasarą būtų tikras iššūkis, jei nesate pasiruošę išgyventi didesnę nei 50 laipsnių oro temperatūrą?

  Kiekvienais metais į JAV išsiruošianti ir didžiąją valstijų dalį apkeliavusi kelionių entuziastė Ugnė knygoje „Automobiliu aplink JAV' dalijasi savo patirtimi ir įspūdžiais, patarimais ir rekomendacijomis.

  Koks yra pigiausias būdas nukeliauti į JAV?

  Kaip išsirinkti bilietus ir kaip numatyti, kiek laiko reikės skirti kelionei?

  Kuris kelionės maršrutas Jums tiktų labiausiai, nuo ko pradėti planuoti ir ką tiesiog būtina aplankyti pakeliui?

  Nuo praktinių patarimų, žemėlapių, kainų ir adresų iki įtraukiančių istorijų – versdami šios knygos puslapius, neabejotinai leisitės į vieną įspūdingiausių kelionių gyvenime!

  Knygoje „Automobiliu aplink JAV" rasite:

  1. Nostalgiškas, klasikinis ir retro nuotaikomis dvelkiantis Route 66 maršrutas nuo Čikagos iki Kalifornijos.

  2. Įspūdingas ir vienas iš pačių populiariausių maršrutų per Mis Ameriką – Kaliforniją.

  3. Maršrutas pėsčiomis po legendinį ir didingą Niujorką visiems didžiųjų miestų gerbėjams.

  4. Aktyviems keliautojams, trokštantiems ir žavingų miestų, ir kerinčios gamtos, ir šurmulio, – maršrutas nuo Arizonos iki Naujosios Meksikos, kuriuo keliaudami aplankysite Didįjį Kanjoną ir Las Vegasą.

  5. Visiškai kitokią Amerikos kultūrą atskleidžiantis maršrutas per Teksasą ir Naująjį Orleaną.

  6. Didinga laukine gamta stebinantis maršrutas Vakarų pakrantės keliu ir trys iš dešimties gražiausių nacionalinių parkų.

 • Be pavadinimo

  Be pavadinimo

  „Jei ši knyga nors vienam padės išgyventi artimojo savižudybę ir išgelbės nors vieną gyvybę, kalbėti buvo verta", – sako šioje knygoje prabylantys žmonės.

  Sukrečiantys ir jautrūs jų pasakojimai liudija giliausias ir intymiausias patirtis, jų artimiesiems iš gyvenimo pasitraukus savo valia.

  „Be pavadinimo" - tai pusantrų metų rinktos nusižudžiusių artimųjų istorijos, kruopščiai užrašytos. Tikros, stiprios, nepakeistos, neanoniminės. Tikimės, jog jos paskatins drąsiau kalbėti apie psichinės sveikatos problemas ir savižudybių prevenciją, skirti daugiau dėmesio šalia esantiems brangiems žmonėms, o mėginusius žudytis gal privers susimąstyti sužinojus, kokį skausmą tai gali sukelti jų artimiems; taip pat viliamės, kad knyga padės atsiverti ir gyti tiems, kurie neteko artimojo, jam nusižudžius.

  Kalbant apie savižudybę ir jos sukeltą skausmą, sunku rasti tinkamus žodžius; todėl ši knyga neturi pavadinimo. Kiekvienam skaitančiajam paliekame galimybę užrašyti savąjį, išreiškiantį skaitant kilusius jausmus ir mintis.

  Autorinės lėšos, gautos platinant knygą „Be pavadinimo", skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje.