Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Vasario 11-oji - Saugesnio interneto diena

Naujienos

Pumpėnų gimnazijos moksleivių apsilankymas rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

IMG 20190117 0910422019 m. sausio 17 d. Pumpėnų gimnazijos dvyliktokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Laima Noreikiene apsilankė rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje. Susirinkę svečiai išklausė pasakojimą apie M. Katiliškio kūrybos ir gyvenimo kelią, išbandė informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas rašytojo asmeniniams daiktams, kuriuos bibliotekai atidavė rašytojo žmona Zina Nagytė-Katiliškienė. Tai neįkainojamos vertės eksponatai: rašomasis stalas, rašomoji mašinėlė „Olympia“, medinė plunksninė, originali pypkių kolekcija su taboka, aplankas su inicialais M. K., rankinis laikrodis „Stellaris“, rašytojo išsidrožta lazda ir kt. Kartu su šiais muziejinės vertės eksponatais buvo pristatytos ir rašytojo išleistos knygos, didžiausią dėmesį skiriant šiems romanams: „Užuovėja“ (1952), „Miškais ateina ruduo“ (1957) ir „Išėjusiems negrįžti“ (1958).

Moksleiviai smalsiai apžiūrinėjo ir informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą. Trumpai apie terminalą: Nuo 2018 m. pradžios Pasvalio bibliotekos rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje ėmė veikti nauja paslauga – interaktyvus terminalas, kuriuo galima virtualiai pakeliauti po Mariaus Katiliškio gyvenimą, kūrybą ir epochą. Terminale galima sužaisti žaidimą „Užbaik Katiliškio kūrinio sakinį“, dėlionę „Katiliškio kelias“, išspręsti viktoriną apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Čia sukaupta nemažai vertingų, originalių eksponatų – rankraštinių, ikonografinių, spausdintų dokumentų, daiktų, kurie padeda vaizdingai atkurti visus rašytojo gyvenimo laikotarpius. Terminalas – smagi mokymo priemonė ir tiems, kas dar susipažįsta, ir tiems, kas nori įtvirtinti žinias apie mūsų literatūros klasiką. Informacija terminale pateikiama lietuvių, anglų, rusų kalbomis.

Moksleivių grupės ar pavienių asmenų apsilankymą gali vesti bibliotekos darbuotojas arba moksleiviai gali lankytis atminimo kambaryje savarankiškai. Dėl laiko susitarti kviečiame paskambinus tel. nr. (8 451) 34 319 (Vartotojų aptarnavimo centras Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrius) ar atėjus į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką (Vytauto Didžiojo a. 7).

 

Informacinį pranešimą parengė Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos