Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Paskaita apie gydomuosius lazerius

Naujienos

Bibliotekos direktorė dalyvavo tarptautiniuose dialoguose Graikijoje

GraikijaMazasSpalio 1-9 dienomis bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė kartu su 29 savivaldybių viešųjų bibliotekų vadovais, įgyvendindami Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos  projektą „Bibliotekų tvarumui: tarptautiniai tarpinstituciniai dialogai tarp Lietuvos ir Graikijos kultūros, švietimo ir turizmo sektorių“, lankėsi Graikijoje. Vizitas į Graikiją suplanuotas neatsitiktinai. Šiais metais Atėnai yra paskelbti Pasaulio knygų sostine, kitais metais čia rinksis viso pasaulio bibliotekininkai. 2019 m. Atėnuose vyks Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (angl. International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) reikšmingiausias renginys,  generalinė asamblėja – Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongresas. Vizito metu aplankytos 9 Graikijos bibliotekos (Atėnų savivaldybės viešoji  biblioteka ir jos filialai, Agia Paraskevi biblioteka – Alekos Kontopoulos muziejus, Livadeia, Nafplio  viešosios bibliotekos, Harvardo universiteto Graikijos studijų centras, Anthos biblioteka Fougaro centre, Keratsini-Drapetsona savivaldybės biblioteka, Eugene fondo biblioteka, Graikijos Nacionalinė biblioteka). Direktorė susitiko ne tik su bibliotekų darbuotojais ir jų partneriais, bet ir su Graikijos bibliotekininkų ir informacijos mokslininkų asociacijos  prezidente Aleksandra Papazoglou ir taryba, vizito susitikimus bibliotekose planavusia šios asociacijos tarybos nare Afrodite Fragkou, kartu su jais dalyvavo konferencijoje, kurios  metu diskutavo visiems aktualiais klausimais, pristatė savo veiklas, dalinosi Lietuvos bibliotekų patirtimi.

          Susitikimas ir konferencija vyko modernioje Atėnų Psychico kolegijos bibliotekoje. Susitikimo metu bibliotekų vadovai išgirdo apie Graikų bibliotekų asociacijos veiklas, planus, keliamus tikslus ir siekius, pristatėme ir savo veiklas. Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos  prezidentė, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė  Danguolė Abazoriuvienė perskaitė pranešimą „XXI amžiaus visuomenė: iššūkiai Lietuvos bibliotekoms“, kuriame pateikė informaciją apie asociaciją, pristatė visas Lietuvos savivaldybių viešąsias bibliotekas, jų vykdomus projektus, pateikė statistinius duomenis, Pasvalio krašto kultūros paveldo portalą „Pasvalia“, iškėlė veiklos problemas.

         Tarptautiniai tarpinstituciniai dialogai leido atrasti ir pažinti skirtingas Graikijos bibliotekas, tuo pačiu sustiprino bibliotekų srities darbuotojų tarptautinę komunikaciją, suteikė bibliotekininkų bendruomenei tarptautines karjeros galimybes.

         Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija.

Nuotraukos